VIDEO Ďalší senzačný záver USA: Po Holandsku zisk cenného skalpu majstrov sveta!

Bobby Wood (vľavo) oslavuje po strelení víťazného gólu USABobby Wood (vľavo) oslavuje po strelení víťazného gólu USA Zdroj: SITA

KOLÍN NAD RÝNOM - Po nečakanej výhre 4:3 v Holandsku zaskočili futbalisti USA aj majstrov sveta z Nemecka. V prípravnom zápase v Kolíne dokázali americkí zverenci nemeckého trénera Jürgena Klinsmanna zvíťaziť 2:1.

Omladený domáci výber dostal v 12. minúte do vedenia Götze, štyri minúty pred polčasom ale vyrovnal stav Diskerud. Po zmene strán mali niekoľkokrát bližšie k druhému gólu hostia, ale Morrisova strela z diaľky len tesne minula nemeckú bránku a Bradleyho šancu zneškodnil gólman Zieler.

Piatkový zápas v Amsterdame Američania rozhodli v posledných minútach a v Nemecku sa im nakoniec podarilo to isté. V 87. minúte sa strelou spoza vápna presadil striedajúci Wood, ktorý bol autorom víťazného gólu aj proti Holanďanom.

Švajčiarski futbalisti zdolali v stredajšom prípravnom dueli Lichtenštajnsko 3:0. Pod presvedčivý triumf sa dvomi gólmi na štadióne v Thune podpísal Blerim Džemaili, tretí presný zásah pridal Xherdan Shaqiri.