VIDEO Česi zaváhali na Islande a prišli o post lídra, Holandsko v Lotyšsku úspešné

Aron Gunnarsson (vľavo) - strelec prvého gólu Islandu pri výhre 2:1 nad ČeskomAron Gunnarsson (vľavo) - strelec prvého gólu Islandu pri výhre 2:1 nad Českom Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Turecka zvíťazili v piatok v Almaty 1:0 nad hráčmi domáceho Kazachstanu v rámci A-skupiny kvalifikácie o postup na ME 2016 do Francúzska. O jediný gól zápasu sa postaral sedem minút pred koncom druhého polčasu stredopoliar Arda Turan. Českí reprezentanti prehrali 1:2 s Islanďanmi na ich pôde v dueli dvoch dosiaľ najúspešnejších mužstiev "áčka".

Ako prví sa z presného zásahu tešili hosťujúci futbalisti, v 55. min prekonal islandského gólmana Bořek Dočkal. Už o päť minút neskôr však vyrovnal Aron Gunnarsson, o víťazstve Islanďanov a prvej prehre Česka v eliminácii rozhodol v 76. min Kolbeinn Sigthórsson. Česko si v Reykjavíku neuhájilo doterajšiu líderskú pozíciu v tabuľkovom poradí A-skupiny, Island figuruje na čele o dva body práve pred svojim piatkovým súperom.

Lotyši v domácom stretnutí v Rige dlho odolávali favorizovaným Holanďanom, tí však v rozpätí štyroch minút druhého polčasu zasadili svojim protivníkom dva gólové údery a napokon uspeli 2:0. V 67. min sa presadil Georginio Wijnaldum, v 71. min zdvojnásobil výhodu hostí Luciano Narsingh.

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí kvalifikácie o postup na futbalové majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska: