Fantastický úspech Gondu: V šprintoch na Hungaroringu najrýchlejší s veľkým náskokom

Richard Gonda je veľkou nádejou Slovenska na prienik do elitnej F1-tkyRichard Gonda je veľkou nádejou Slovenska na prienik do elitnej F1-tky Zdroj: facebook.com/richardgondafanpage

BUDAPEŠŤ - Slovenský pretekár Richard Gonda zvíťazil v nedeľňajších šprintových pretekoch seriálu Renault Sport Trophy na okruhu Hungaroring neďaleko Budapešti. Talentovaný 21-ročný jazdec tímu ART Junior zužitkoval štart z pole position, ktorú si vybojoval v sobotňajšej kvalifikácii a triumfoval s veľkým náskokom viac ako 25 sekúnd pred Talianom Dariom Capitaniom.

Ten bol druhý aj v sobotňajších vytrvalostných pretekoch. Tretia priečka patrí Holanďanovi Diederickovi Sijthoffovi s odstupom viac ako 42 sekúnd na slovenského jazdca. Víťaza zo soboty Davida Cebriána klasifikovali až na šiestom mieste.

Pre Gondu je to v prestížnom seriáli už druhé víťazstvo, radoval sa aj v 1. kole na belgickom okruhu Spa-Francorchamps koncom mája. V nedeľu sú na programe ešte jedny preteky, ktoré odštartujú o 15.45 h.

Renault Sport Trophy 2015 - Hungaroring - nedeľa - šprintové preteky - výsledky (po 16 kolách): 1. Richard Gonda (SR) ART Junior Team, 2. Dario Capitanio (Tal.) Oregon Team +25,217 s, 3. Diederick Sijthoff (Hol.) V8 Racing +42,336, 4. Max Braams (Hol.) V8 Racing +42,669, 5. Stefano Costantini (Tal.) V8 Racing +42,977, 6. David Cebrián (Šp.) Monlau Competicion +43,497

Viac o téme: Hungaroring Richard Gonda Renault