Kvalifikačný súper Slovenska obsadil hotelové poschodie: Netradičná požiadavka Macedóncov

Futbalisti Macedónska v príprave na kvalifikačný duel so Slovenskom
Futbalisti Macedónska v príprave na kvalifikačný duel so Slovenskom

RAJECKÉ TEPLICE - Futbalisti Macedónska mali pri ubytovaní v hoteli v Rajeckých Tepliciach netradičnú požiadavku. Od majiteľov hotelového zariadenia v kúpeľoch si pýtali pravouhlé stoly, informuje web profutbal.sk. V Rajeckých Tepliciach býva macedónska výprava od štvrtka, v nedeľu na mužstvo čaká v Žiline zápas C-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2016 s domácim Slovenskom.

"Macedónci nemali požiadavku rezervovať celý hotel, takže hotel nie je uzavretý. Pred príchodom si však vyžiadali rezerváciu celého poschodia v novej časti, preto sme museli presťahovať ostatných hostí a poschodie uvoľniť. V hoteli majú vytvorené požadované zázemie - konferenčnú, masážnu a technickú miestnosť. Zaujímavosťou je, že požadujú pravouhlé stoly. Celý jedálny lístok pripravil lekár macedónskeho tímu. Prevažuje v ňom varená strava - polievky, zemiaky, ryža, cestoviny, zelenina, kuracie a bravčové mäso, ryby, ale aj čerstvé zeleninové šaláty a čerstvé ovocie. Jedlo však musí byť pripravené bez zápražky a korenia. Ako dezert si objednali okrem iného macedónsky koláč, čo je slaný koláč so syrom a špenátom. Ochutnajú však aj naše národné a regionálne koláče, ako pečené buchty, kysnuté ovocné koláče a pod. Pitný režim macedónskej reprezentácie pozostáva z vody a stopercentného pomarančového a jablkového džúsu,“ uviedol pre profutbal.sk viceprezident SLK Rajecké Teplice Zdenko Miškolci. 

Pri zostavovaní jedálnička mysleli Macedónci aj na hráčov moslimského vierovyznania, futbalisti si však nemôžu nič doobjednávať nad rámec objednaného. V deň zápasu nechcú mať podľa profutbal.sk na stoloch mliečne výrobky, na nedeľňajšiu večeru si objednali pizzu. 


Tagy: Slovensko Macedónsko Rajecké Teplice

Zdroj:
SITA
Foto:
ffm.mk

DISKUSIA