Fantastická atmosféra v kabíne Slovákov: Túžba po víťazstve bola enormná!

Radosť slovenských reprezentantov po ďalšom víťazstve
Radosť slovenských reprezentantov po ďalšom víťazstve

ŽILINA - Futbalisti Slovenska majú plný bodový zisk aj po šiestom vystúpení v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2016 a sú čoraz bližšie k priamej účasti vo Francúzsku. Zverenci trénera Jána Kozáka zvíťazili v nedeľňajšom večernom stretnutí C-skupiny na trávniku v Žiline nad tímom Macedónska 2:1 (2:0). Favorizovaných domácich poslal do vedenia už v 8. min hlavou stopér Kornel Saláta, ešte pred polčasovou prestávkou zvýšil v 39. min na 2:0 Marek Hamšík. Macedóncom sa po zmene strán podarilo iba skorigovať v 69. min zásluhou Arijana Ademiho. Balkánsky protivník Slovákov dohrával v závere bez vylúčeného Ferhana Hasaniho.

Prečítajte si pozápasové reakcie trénerov a hráčov: 

Ján Kozák (tréner SR): "Čakal som náročný zápas, čo sa aj potvrdilo. Naši hráči 70 minút hrali fantastický futbal. Bolo tam všetko - zmeny rytmu, rýchle kombinácie, hra v krídelných priestoroch, bolo úžasné sa na nich pozerať. Po zbytočnom góle po štandardnej situácii sme sa začali báť o výsledok. Záverečných 20 minút nebolo z našej strany najlepších. Naša túžba po víťazstve však bola enormná, preto bolo naše víťazstvo zaslúžené. Škoda, že sme nedali po pekných akciách tretí gól, viac by sme si to víťazstvo potom vychutnali." 

Ljubinko Drulovič (tréner Macedónska): "Úprimne blahoželám Slovákom k víťazstvu. Už sa to nedá zmeniť, výsledok je, aký je. Myslím si, že sme inkasovali príliš skoro. Potom sme boli strnulí, nedokázali sme sa uvoľniť. Po polhodine sme dostali druhý gól, obidva považujem za lacné, nič sa však nedá robiť. Druhý polčas bol z našej strany lepší, no nestačilo to ani na remízu. Škoda, že sme nemali o desať minút viac. Pod výsledok sa podpísalo aj vylúčenie." 

Róbert Mak (krídelník SR): "Som rád, že som potešil trénera dobrým výkonom, ale nie je to len o mne. Je to o celom mužstve. Body nám pribúdajú, ale stále ich nie je dosť. Tréner nám to pripomína, že ešte nie sme vo Francúzsku. Verím, že aj na najbližší dvojzápas sa dobre pripravíme a získame z neho 6 bodov." 

Viktor Pečovský (stredopoliar SR): "Po inkasovanom góle sme sa upokojili a opäť hrali našu hru. Súper nás v závere prakticky ani nezatlačil. Úvod zápasu nám vyšiel, potom sme trochu prestali hrať, dostali sme gól, ale vrátili sme sa do stretnutia, čo bolo dôležité. Stále máme ešte štyri zápasy v kvalifikácii. Musíme ísť jeden po druhom. Verím, že to zvládneme." 

Marek Hamšík (stredopoliar SR): "Myslím, že to bolo absolútne zaslúžené víťazstvo. Prvých sedemdesiat minút bolo z našej strany na vysokej úrovni. Škoda toho inkasovaného gólu, súper mal dve strely na bránku a strelil jeden gól. Pri góle som konal inštinktívne a som rád, že to vyšlo. Striedal som, lebo ma seklo v krížoch, dúfam, že to bude v poriadku."

Martin Škrtel (obranca a kapitán SR): "Myslím si, že aj keď bol tento duel prakticky po sezóne, zvládli sme ho dobre. Menili sme tempo hry, kontrolovali zápas. Škoda inkasovaného gólu, zbytočne sme si to skomplikovali. Druhý polčas bol slabší, ale dôležité je víťazstvo a tri body do tabuľky. O výsledok sme sa nebáli, vyhrali sme určite zaslúžene. Sme tam, kde sme chceli byť. Zasa sme sa priblížili k nášmu cieľu, ale k tomu, aby sme všetko definitívne potvrdili, ešte niečo chýba. Pevne verím, že to dosiahneme. Urobíme všetko, aby sme získali taký počet bodov, ktorý nás dostane priamo na majstrovstvá Európy do Francúzska." 

Vladimír Weiss (stredopoliar SR): "Sme veľmi radi, že sme to zvládli. Vedeli sme, že to nebude prechádzka. Chceli sme streliť  rýchlo prvý gól, čo sa nám aj podarilo. Myslím, že prvý polčas bol na jednotku, v tom druhom sme sa to snažili kontrolovať. Síce sme dostali trochu nešťastný gól, ale myslím, že zápas sme mali deväťdesiat minút pod kontrolou a zaslúžene zvíťazili."

Ondrej Duda (stredopoliar SR): "Išiel som na ihrisko s tým, že trebalo udržať výsledok, po prípade niečo s ním urobiť. Osobne sa mi hralo veľmi dobre, i keď som mal na to iba pár minút. Sme na super víťaznej vlne, je to zásluha nás všetkých a ja som rád, že toho môžem byť súčasťou."

Peter Pekarík (obranca SR): "Myslím, že zápas sme kontrolovali od prvej minúty a zaslúžene sme získali tri body. V druhom polčase nám trochu dochádzali sily, predsa je po sezóne. Macedónci si okrem streleného gólu vytvorili len jednu ďalšiu šancu, takže myslím, že v defenzíve sme zahrali veľmi dobre."

Adam Nemec (útočník SR): "Bol to ťažký zápas, ale tri body sú doma a to bolo hlavným cieľom. Sme nesmierne šťatní, že sme to zvládli, i keď v závere sme si to trochu skomplikovali. Šesť zápasov, šesť výhier je bilancia ako zo sna."

Kornel Saláta (obranca a autor prvého gólu SR): "Som samozrejme rád, že sa mi podarilo streliť gól. Ocitol som sa sám v dobrej pozícii a hlavou skóroval. Tým som sa aj odvďačil trénerovi za prejavenú dôveru. Proti Macedónsku to nebol ľahký duel. Súper aj po inkasovaní neotvoril defenzívne rady, napriek tomu sme sa museli mať na pozore. Víťazstvo nás teší a ideme ďalej." 

Reprezentácia SR, ktorá dosiahla deviaty triumf v rade, je s osemnástimi bodmi aj naďalej lídrom "céčka" v spomenutej eliminácii pred Španielskom. Najbližšie sa Slováci predstavia práve na pôde úradujúcich kontinentálnych šampiónov, hrá sa 5. septembra v Oviede. 


Tagy: Ján Kozák Róbert Mak Viktor Pečovský Slovensko Macedónsko

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA