Kozák po výhre s vráskami na čele: Z čoho je tak nešťastný?!

Ján KozákJán Kozák Zdroj: TASR

ŽILINA - Dve tretiny zápasu výkon ako z veľkej knihy futbalu - dva góly, učebnicové kombinácie a málo chýb vzadu. Potom jedno zaváhanie po rohovom kope, zbytočný inkasovaný gól a menšie obavy o výsledok. Slovenskí futbaloví reprezentanti napriek tomu zvládli koncovku žilinského súboja s Macedónskom a do tabuľky C-skupiny kvalifikácie o postup na ME 2016 si zapísali ďalšie 3 body. Majú ich už 18 a stále ani raz nezakopli.

"Hrali sme 70 minút fantastický futbal. Bolo tam všetko - zmeny rytmu, rýchle kombinácie, hra v krídelných priestoroch, bolo úžasné sa na to pozerať. Prepálili sme tempo, ale vedel som, že to neudržíme celý zápas. Po zbytočne inkasovanom góle po štandardnej situácii sme sa začali báť o výsledok. Záverečných 20 minút nebolo z našej strany najlepších. Túžba po víťazstve však bola enormná, preto bolo naše víťazstvo zaslúžené," zhodnotil tréner Ján Kozák pre RTVS. 

Kozák postavil do stredu obrany ku kapitánovi Martinovi Škrtelovi Kornela Salátu a ten sa mu odmenil nielen spoľahlivým výkonom, ale aj streleným gólom, jeho druhým v reprezentačnom drese. "Saláta mi v kombinácii so Škrtelom najviac sedel, bola to zmena post za post a podal spoľahlivý výkon," podotkol reprezentačný tréner SR. Klasický stopér Ján Ďurica pauzoval pre zranenie, ale najbližší kvalifikačný duel 5. septembra v Oviede budú chýbať pre žlté karty aj ďalší dvaja dôležití hráči defenzívy Škrtel a Juraj Kucka. 

"Sme z toho nešťastní. Kuckova karta bola zbytočná, nemal tak reagovať ako reagoval. Napomínanie Škrtela bolo veľmi prísne. Musíme sa však s tým vyrovnať," podotkol Kozák. 

Skúsený tréner ani po šiestom víťazstve v kvalifikácii ME 2016 nepodlieha eufórii z blízkosti postupu na európsky šampionát. "Chceme postúpiť priamo z druhého miesta a na to potrebujeme získať stále ešte veľký počet bodov," zakončil Kozák prvé pozápasové hodnotenie pre RTVS. 

Viac o téme: Ján Kozák Slovensko Kvalifikácia na ME 2016
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články