Slovenky posledný zápas skupiny nezvládli: Proti domácim Maďarkám škrípala obrana

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: basket.sk

ŠOPRON - Basketbalistky Slovenska prehrali vo svojom pondelkovom záverečnom vystúpení v základnej D-skupine na majstrovstvách Európy v Maďarsku s domácou reprezentáciou 74:86 (27:47). Už pred týmto posledným stretnutím v Šoprone však bolo isté, že bez ohľadu na jeho výsledok výber SR postúpi do ďalšej fázy šampionátu z 2. priečky a usporiadateľská krajina sa nepredstaví v najlepšej dvanástke "starého kontinentu".

Zverenky slovenského trénera Štefana Sviteka dosiahli na ME 2015 svoje vôbec prvé víťazstvo. Slovenky odohrajú nadstavbovú fázu (najlepších 12 družstiev) v Györi, kde nastúpia 18., 20. a 22. júna proti trom postupujúcim družstvám z C-skupiny - Srbkám, Ruskám a Chorvátkam.

Skóre hry otvorili dvojkou domáce, ale Slovenky kontrovali 9-bodovou šnúrou. Tréner Maďariek Štefan Svitek však rýchlo zastavil nápor súperiek oddychovým časom a jeho zverenky ušli súperkám tesne pred koncom prvého polčasu až na 22 bodov - 47:25. Slabá slovenská obrana v tretej štvrtine veľmi nespevnela, najvyšší rozdiel 23 bodov svietil na tabuli v závere tretej časti hry - 68:45. Posledná časť hry však už bola úplne z iného súdka. Slovenky v 39. min znížili až na 70:75, ale na pokus o zvrat im už nezvýšil čas. Rozhodujúci náskok 79:70 mali Maďarky necelých 57 s pred záverečným klaksónom po trojke Quigleyovej.

Výsledok - D-skupina - pondelok:
Slovensko - Maďarsko 74:86 (13:24, 14:23, 22:23, 25:16)
Najviac bodov Slovenska: Toliverová 22, Kiššová 17, Bálintová 13

Hlas (zdroj: RTVS)
Maroš Kováčik (tréner Slovenska): "Dovolím si tvrdiť, že dievčatá nenastúpili na zápas až také koncentrované, ako sme avizovali. Súper navyše strieľal so skutočne vysokou úspešnosťou. Som rád, že hráčky sa zomkli a vývoj duelu ešte v poslednej štvrtine zdramatizovali."

Viac o téme: Slovensko Maďarsko Majstrovstvá Európy