Položí toto hokejistov Popradu? Mesto dá klubu v dlhoch peniaze iba v jedinom prípade!

Na popradskom zimáku aj dnes vidieť logo už neexistujúceho klubu Lev Poprad ešte z čias, keď sa na štadióne hrali dve súťaže - KHL aj extraliga.Na popradskom zimáku aj dnes vidieť logo už neexistujúceho klubu Lev Poprad ešte z čias, keď sa na štadióne hrali dve súťaže - KHL aj extraliga. Zdroj: archív Športiek

POPRAD – Situácia v hokejovom klube z Popradu je kritická, prvému tímu hrozí, že nedostane licenciu pre extraligu. Klub má problémy s exekútormi, ak by riadiaci orgán extraligy Pro-Hokej dodržiaval striktne pravidlá a neudeľoval výnimky, hokej pod Tatrami by nebol súčasťou najvyššej súťaže už niekoľko rokov. Súčasné vedenie HK Poprad sa snaží vybojovať peniaze ako sa len dá, o pomoc prosí podľa informácií Športiek aj rodákov, ktorí majú za sebou úspechy na medzinárdonom poli. A prichádza ďalšia rana.

Žiadatelia o dotáciu z rozpočtu mesta Poprad musia k doteraz požadovaným dokumentom najnovšie priložiť aj čestné vyhlásenie o tom, že nie sú v reštrukturalizácii ani exekúcii. Ako informovala vedúca ekonomického odboru Mestského úradu v Poprade Jitka Púčiková, pred podpisom zmluvy o poskytnutí dotácie vyššej ako 1,5 tisíca eur sa tiež musia preukázať potvrdením o tom, že nie sú daňovými dlžníkmi či dlžníkmi poistného na zdravotnom a sociálnom poistení. Potvrdenie pritom nesmie byť staršie ako tri mesiace.

Aj naďalej platí, že žiadateľ v žiadosti o poskytnutie dotácie musí čestne vyhlásiť, že ku dňu podania žiadosti má vysporiadané záväzky voči mestu Poprad, ako to stanovuje pôvodné všeobecne záväzné nariadenie o poskytovaní dotácií z decembra 2013. Záväzky musí mať vysporiadané aj voči rozpočtovým a príspevkovým organizáciám zriadeným mestom Poprad a obchodným spoločnostiam, v ktorých je mesto jediným spoločníkom, rovnako nesmie byť v likvidácii alebo v konkurznom konaní.

Viac o téme: HK Poprad
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: archív Športiek
  • Zdroj: SITA; kt; Športky

Súvisiace články