Na Slovensku úspešní, vo svete v centre diania nechcení: Toto je reakcia Vlčeka s Kohlovou

Juraj Tarr a Erik VlčekJuraj Tarr a Erik Vlček Zdroj: SITA

BAKU - Kanoistika má na multišportových medzinárodných podujatiach špecifické postavenie. Či už vodný slalom alebo rýchlostná sa v mnohých prípadoch nachádza mimo hlavného diania. Inak tomu nebolo ani na 1. európskych hrách v Azerbajdžane. Kým centrum podujatia je v hlavnom meste a metropole krajiny Baku, vodáci rozložili svoje stany v takmer 300 kilometrov vzdialenom Mingačevire.

"Nám sa to deje stále, na každej olympiáde. Je to škoda, pretože nevnímame takú celkovú atmosféru podujatia. Ešte sme nezažili, že by sme boli v centre diania. Ale už sme si na to za tie roky zvykli," povedala Martina Kohlová.

Cesta z Baku do Mingačeviru trvá klimatizovanými autobusmi, ktoré zabezpečujú organizátori, približne štyri až 4,5 hodiny. Druhá možnosť pre športovcov je ísť z Baku lietadlom do druhého najväčšieho mesta krajiny Ganja a odtiaľ ďalších asi 80 kilometrov po ceste do dejiska. "Trošku nás to mrzí. Kajakárska dráha sa nedá postaviť hocikde a hlavne nie v nejakom väčšom meste, kde na to nie je priestor. Sme zvyknutí na to, že kanoistika je odstrčená a mimo takýchto podujatí, navyše väčšinou treba veľa cestovať. Teraz je to extrémne ďaleko, okolo 300 kilometrov. Takže Baku sme nevideli ani z lietadla. Rád by som sa tam pozrel, ale asi až niekedy inokedy," uviedol Erik Vlček.

Organizátori v Mingačevire však rovnako ako tí v Baku pripravili pre športovcov veľmi dobré podmienky. "Na to, že je tu také menšia dedina pre športovcov, tak to tam urobili veľmi dobre. Boli tam veľké izby a mali sme pohodlie, taktiež strava bola super. Takže nám nič nechýbalo. Celkovo mi to pripomínalo takú menšiu olympiádu," vyjadril spokojnosť Juraj Tarr.

"Mám z toho veľmi dobrý pocit. Všetko bolo zabezpečené a zorganizované na vyššej úrovni ako bežne ME alebo MS. Je tu o nás výborne postarané, nemôžeme si na nič sťažovať. Dráha bola skvelá, ubytovanie a strava tiež fajn," dodal jeho partner z K2 Vlček.

Viac o téme: Juraj Tarr Erik Vlček Martina Kohlová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR; Športky

Súvisiace články