VIDEO Obrovské sklamanie basketbalistiek Slovenska: Nevyhral lepší tím, ale šťastnejší!

Sklamané slovenské basketbalistky po nešťastnej prehre so Srbskom
Sklamané slovenské basketbalistky po nešťastnej prehre so Srbskom

GYÖR - Jedna sklamaná slovenská tvár striedala druhú v mixzóne Audi Arény v maďarskom Györi, kde sa vo štvrtok podvečer v F-skupine na majstrovstvách Európy basketbalistiek zrodila tesná prehra SR so Srbskom 74:76. O všetkom podstatnom rozhodla úradujúca víťazka Euroligy v drese USK Praha Sonja Petrovičová, ktorá dvojkou z náročnej pozície z poslednej akcie rozhodla o víťazstve balkánskeho tímu.

"Nevyhral lepší tím, ale šťastnejší," podotkol asistent trénera Martin Pospíšil. "Prežívame smútok, lebo ašpirantky na medaily sme mali 'na lopate'. Rozhodli detaily, kľúčové momenty, ktoré sme nezvládli. Celkovo sme však odohrali fantastický zápas. Obrana poslednej akcie Srbiek bola dobrá, zapchali sme trestné územie, Žofi Hruščáková vytlačila Petrovičovú do náročnej pozície, ale tá premenila šťastnú strelu." 

Srbky na predchádzajúcom európskom šampionáte vo Francúzsku 2013 obsadili 4. miesto, na vlaňajších majstrovstvách sveta v Turecku skončili na 8. priečke, aj preto boli favoritkami štvrtkového duelu. "Hrali tak, ako sme očakávali, nebolo to z ich strany nič extra. Padli im niektoré ťažké strely. Mali sme v poslednej štvrtine náskok piatich bodov, ale dotiahli to a v závere otočili," poznamenala pivotka Anna Jurčenková, autorka 8 bodov a 9 doskokov. Jej podkošová kolegyňa Romana Vyňuchalová ťažko hľadala slová. "Bohužiaľ, na konci sme nemali potrebné šťastie. Obrana poslednej akcie bola z našej strany dobrá, ale Petrovičovej to tam padlo, vie sa presadiť v takýchto situáciách. Musíme však zdvihnúť hlavy a ísť ďalej," povedala Vyňuchalová. 


Tagy: Slovensko Srbsko ME 2015

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA