VIDEO Kuriózne vylúčenie futbalovej legendy: Pozrite sa, čo vyviedol hviezdny americký kapitán

Clint Dempsey (2) si neudržal nervy na uzde
Clint Dempsey (2) si neudržal nervy na uzde

SEATTLE - Ofenzívna opora americkej futbalovej reprezentácie Clint Dempsey si v zámorskej Major League Soccer (MLS) nezahrá za tím Seattle Sounders v najbližších troch dueloch. Tridsaťdvaročný futbalista so skúsenosťami z pôsobenia v Anglicku (Fulham, Tottenham) bude pykať za to, že si neudržal nervy na uzde v neúspešnom pohárovom súboji proti Portlandu.

Dempseymu sa v predĺžení spomenutého stretnutia nepozdávalo jedno z rozhodnutí hlavného arbitra, v prerušenej hre mu z ruky vytrhol papier s poznámkami a roztrhalo ho. Hlavný rozhodca Daniel Radford neváhal a previnilca vylúčil - zo Seattlu bol už tretím hráčom, ktorí šiel predčasne pod sprchy. Sounders sa navyše po vyčerpaní povoleného počtu striedaní zranil jeden hráč, duel tak dohrávali iba siedmi.

Dempseymu hrozil podľa platného disciplinárneho poriadku aj šesťzápasový dištanc, no komisár Don Garber neklasifikoval jeho konanie ako napadnutie rozhodcu. Hráč Seattlu môže čakať aj trest od národnej futbalovej federácie, no ten sa môže týkať výlučne pohárovej súťaže v nasledujúcej sezóne. Dempsey v MLS vynechá súboje proti San Jose, Philadelphii a Portlandu. 


Tagy: Clint Dempsey MLS Seattle Sounders Portland Timbers

Zdroj:
ČTK, SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA