Homola zobral do auta mladé dievča: To však jazdu nezvládlo

Matej Homola
Matej Homola

BRATISLAVA - Niekoľko kôl na sedadle spolujazdca v súťažnom vozidle 20-ročného slovenského automobilového pretekára Mateja Homolu na autodróme Slovakia Ring pri Orechovej Potôni. Taktiež reklamné predmety od firmy Homola Motorsport plus víkendové požičanie identického auta Seat, v ktorom Matej Homola v tejto sezóne bojuje o body do celoročného seriálu FIA ETCC (European Touring Car Cup).

To bola prémia, ktorú Homolovci sľúbili autorovi víťazného dizajnu pre úplne nové vozidlo Seat Leon Cup Racer, s ktorým dvojnásobný vicemajster Európy v súťaži automobilov na okruhu z rokov 2013 a 2014 Matej Homola vstúpil do novej sezóny 2015.

"Už to máme všetko za sebou. Autor víťazného návrhu dizajnu pre naše súťažné auto sa odmeny za triumf v našej súťaži už dávnejšie vzdal. Vôbec nemal záujem o jazdu v tomto novom automobile. Túto časť odmeny daroval Nadácii Markíza. Ľudia z tejto nadácie vybrali jedno týrané dievča, ktoré sa na jazdu so mnou na Slovakia Ringu veľmi tešilo," reagoval Matej Homola.

Talentovaného Bratislavčana, ktorý sa uplynulý víkend vďaka výnimke od Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) stal prvým Slovákom v histórii, ktorý jazdil na podujatí WTCC, potešilo, že na jeho športovom majstrovstve sa mohli podieľať aj jeho priaznivci a fanúšikovia. Ale z darovaného športového zážitku pre vybranú pasažierku mal po rýchlej, ale bezpečnej jazde dosť zmiešané pocity. 

"Samozrejme, chceli sme urobiť dobrý skutok, lenže nevieme, či sa nám to podarilo, keďže dievča našu spoločnú jazdu neskôr dosť odtrpelo," priznal Matej Homola a pokračoval: "Hoci sa dievča, ktoré vybrala Nadácia Markíza, na rýchlu jazdu vedľa mňa v novom Seate na autodróme pri Orechovej Potôni veľmi tešilo, počas jazdy jej prišlo zle, preto v niektorých zákrutách na Slovakia Ringu sme museli výrazne spomaliť. Na mojej spolujazdkyni bolo vidieť, že z tej veľkej rýchlosti je dosť vystrašená." 


Tagy: Matej Homola

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA