Slovenskí hokejbalisti zabojujú o zlato: Obhajcov titulu nezastavilo ani Česko!

Slovenskí hokejbalisti po triumfe nad Českom zabojujú o zlatoSlovenskí hokejbalisti po triumfe nad Českom zabojujú o zlato Zdroj: zug2015.com

ZUG - Slovenskí hokejbaloví reprezentanti postúpili na MS vo švajčiarskom Zugu do finále. V sobotňajšom semifinále dokázal obhajca zlata zdolať Česko 3:1 a boji o titul sa stretne s USA.

Úradujúci majstri sveta využili v poslednej minúte druhej tretiny presilovku, keď sa presadil dve sekundy pred jej koncom Martin Kollár. Na výborný koniec druhej tretiny nadviazali Slováci 30 sekúnd po vstupe do tretej tretiny a Jaroslav Martinusík vymietol horný roh súperovej brány. Česi sa nevzdali a v 35. minúte znížil Ján Příhoda. Zverenci trénera Jozefa Ďurisa ale okamžite odpovedali, keď o pár sekúnd chybu v rozohrávke využil Ivan Škultéty, pred bránou našiel Milana Beniača a ten opäť dostal SR do dvojgólového vedenia. Dramatické semifinále v Bossard Arene sledovalo 1834 divákov.

Slováci, zlatí spred dvoch rokov Kanade, už s USA na tomto turnaji hrali. Hneď v prvom zápase s Američanmi prehrali 3:4. Finále je v Zugu na programe v nedeľu o 17.15 hod.

Česko - Slovensko 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Góly: 35. J. Příhoda (L. Hudeček, Hnízdil) - 30. M. Kollár (Marek Slovák, M. Rampáček), 31. Martinusík (M. Rampáček), 36. Beniač (Škultéty, D. Danko)

USA - Grécko 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)