VIDEO Favorit sa lúči už vo štvrťfinále: Brazília neustála penaltovú drámu s Paraguajom

Brazília vypadla už vo štvrťfinále po rozstrele s Paraguajom.Brazília vypadla už vo štvrťfinále po rozstrele s Paraguajom. Zdroj: SITA

CONCEPCIÓN – Futbalisti Brazílie skončili na juhoamerickom šampionáte Copa America už vo štvrťfinále. Spolufavorita na zisk kontinentálneho titulu vyradil Paraguaj po triumfe 4:3 v rozstrele zo značky pokutového kopu. V riadnom čase sa duel skončil nerozhodne 1:1, predĺženie sa na turnaji s výnimkou finále nehrá. Paraguaj sa v semifinále stretne s Argentínou.

Brazílčania išli do vedenia už po štvrťhodine hry, keď sa po centri z pravej strany presadil Robinho pri svojom 99. dueli v drese národného tímu. Zverenci Carlosa Dungu v prvom polčase mierne dominovali, až po zmene strán sa dostal k slovu aj Paraguaj a v 72. minúte po ruke Thiaga Silvu v pokutovom území vyrovnal z penalty Derlis Gonzalez.

Po remíze 1:1 prišiel na rad hneď rozstrel zo značky bieleho bodu a v ňom striedajúci Brazílčania Everton Ribeiro v druhej a Douglas Costa vo štvrtej sérii netrafili bránku. Na druhej strane vysoko prestrelil aj Roque Santa Cruz, ale Gonzalez na konci piatej série spečatil postup Paraguaja medzi elitné kvarteto.

Druhú semifinálovú dvojicu Copa America tvoria domáce Čile a Peru.