McLaren ledva dokončuje preteky: Hamilton pozná cestu k zlepšeniu

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton

LONDÝN - Úradujúci majster sveta motoristickej formuly 1 Lewis Hamilton nerád vidí trápenie svojho bývalého tímu McLaren a dúfa, že sa tradičná stajňa čoskoro vráti na výslnie. Tridsaťročný jazdec odišiel po sezóne 2012 z McLarenu do Mercedesu a odvtedy sa zoskupeniu z Wokingu nepodarilo dosiahnuť v F1 ani jedno víťazstvo.

Navyše, od tohto roku McLaren presedlal od motorov Mercedes k Honde a problémov je neúrekom. Fernando Alonso a Jenson Button jazdia na chvoste štartového poľa, nie vždy sa im podarí dokončiť preteky a po deviatich podujatiach sezóny majú spolu na konte päť bodov (vedúci Mercedes 371, pozn.). 

"Všetci vieme, že je to tento rok pre nich ťažké. Určite nerád vidím v problémoch taký skvelý a veľký tím. Má za sebou obrovské množstvo úspechov a bol som jeho súčasťou mnoho rokov. Je veľmi náročné registrovať ho v takej pozícii, v akej momentálne je," povedal Hamilton pre server ESPN. 

Hamiltona si pod svoje krídla v McLarene vzal Ron Dennis a Brit v roku 2008 oslavoval v tomto tíme svoj prvý majstrovský titul. Vlani v Mercedese pridal aj druhý primát. Práve Dennis je podľa Hamiltona tým človekom, ktorý by mal McLarenu prinavrátiť bývalú slávu. "Majú tam Rona Dennisa, mnoho skvelých inžinierov, vysokú tímovú morálku a tvrdé jadro. Verím, že ich to dostane z temných časov a snáď v ich prípade existuje svetlo na konci tunela," uzavrel rodák zo Stevenage, ktorý vedie tohtoročný šampionát o 17 bodov pred svojím kolegom Nicom Rosbergom. 


Tagy: Lewis Hamilton McLaren Mercedes

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA