Slovenský mladík presvedčil anglický klub: Patrí medzi najväčšie prirodzené talenty!

Jozef Pastorek
Jozef Pastorek

BRATISLAVA - Talentovaný slovenský futbalista Jozef Pastorek okúsil v uplynulej sezóne mládežnícku Premier League v drese akadémie anglického klubu Aston Villa. Trénerov tam iba 16-ročný stredopoliar zaujal natoľko, že mu minulý týždeň ponúkli v Birminghame trojročnú "akademickú" zmluvu.

Mladík z FKM Nové Zámky nezaváhal ani na sekundu, teraz bude hrať v tíme do 18 rokov. "Od prvých dní som bojoval o kontrakt. Chcem zamakať aj s o pár rokov staršími hráčmi U21," uviedol v rozhovore pre portál aktualne.sk Pastorek, ktorý sa môže pochváliť tým, že už dávnejšie strelil góly do siete West Hamu, Southamptonu i Manchestru United. V tomto prípade však islo o Youth Premier League, teda na úrovni tímov futbalových akadémii.

"S ním i s jeho rodinou pracujeme od apríla 2012. Za ten čas vyrástol z chlapca na mladého muža. Šesť rokov sledujem slovenské futbalové talenty a Jozef patrí rozhodne medzi tie najväčšie prirodzené talenty, aké som medzi nimi videl," podotkol hráčov agent Chris McGrath, ktorý si pochvaľuje Pastorekovu inteligenciu, technické prednosti, ľavú nohu a najmä to, že "rozumie 

Práve spomenutý licenčný agent anglickej FA McGrath a jeho slovenská partnerka Sasha Smičíková ho "objavili" pred tromi rokmi na regionálnom turnaji v NTC Senec, kde ich Jozef futbalovo veľmi zaujal. Hráča vtedy pozvali na skúšku do Aston Villy. V uplynulých sezónach tam Pastorek dochádzal z klubu FKM Nové Zámky. Medzitým stihol na seba upozorniť aj trénerov slovenských reprezentačných výberov do 16 a do 17 rokov - vlani si zahral v troch zápasoch Elite round o postup na majstrovstvá Európy. 

"Tréneri v akadémii Villy nám tlmočili veľké očakávania v spojitosti s Pastorekom. Pre ´Jociho´ je to iba začiatok a výzva k tvrdej práci. Sme však presvedčení, že urobí silný dojem," skonštatoval pre slovenské médiá Chris McGrath, ktorý v uplynulých rokoch pomohol viacerým mladým slovenským futbalistom do anglických akadémií - Ľubomírovi Šatkovi, Tomášovi Zázrivcovi, Jakubovi Špiriakovi či Ronaldovi Dráfimu. Prvý menovaný Šatka sa dokonca prebojoval už do "áčkového" kádra premierligového Newcastlu United. 


Tagy: Aston Villa Jozef Pastorek

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Foto:
futbalsfz.sk

DISKUSIA