Trenčanom historický debut v LM nevyšiel: Platilo staré známe nedáš-dostaneš

Trenčín - BukurešťTrenčín - Bukurešť Zdroj: SITA

ŽILINA - Futbalisti slovenského šampióna AS Trenčín prehrali v utorňajšom prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov 2015/2016 v Žiline s rumunskou Steauaou Bukurešť 0:2. Pre zverencov trénera Martina Ševelu to bol historický debut v prestížnej súťaži a nepodaril sa im. V prvom polčase domáci nevyužili dve nádejné šance a v druhom za to kruto pykali po góloch Nicolaea Stanciua a Jugurtha Hamrouna.

Odveta je na programe v stredu 22. júla v Bukurešti a v oveľa lepšej pozícii do nej pôjde 26-násobný majster Rumunska, resp. bývalý európsky šampión Steaua.

Od úvodných sekúnd sa hralo vo vysokom tempe, ale bola vidieť na úvod sezóny istá nerozohratosť u oboch. Súperi sa oťukávali, ako prvý skúsil v 2. minúte vystreliť útočník hostí Tade, ale bolo to veľmi nepresné. Na oboch stranách absentoval rýchlejší prechod do útoku, chýbali strely a vyložené šance. Až po polhodine to začalo byť zaujímavejšie. V 33. minúte Bero napriahol z hranice 16-ky, ale jeho strela trafila spoluhráča. Na druhej strane o minútu Varela dokopol loptu do trenčianskej siete, ale pískal sa ofsajd. A neujala sa ani hlavička Tadeho nad bránku o pár sekúnd. Steaua prebrala opraty, zatlačila domácich, ale mohla inkasovať ako prvá. To Jairo prenikol do šestnástky a prihral Van Kesselovi, ktorý obstrelil brankára, ale obranca hostí vykopol z bránkovej čiary. Vzápätí Rabiu poslal vo vnútri pokutového územia od bránkovej čiary spätnú prihrávku Berovi, jeho bombu ale nohami vyrazil brankár Bukurešti.

Začiatok druhého dejstva bol tiež nesúrodý, pomerne dosť sa kazilo. V 55. minúte si prebral na ľavej strane Rabiuovu prihrávku voľný Guba, ale ešte robil kľučku do hráča a strelu mu obrana zblokovala na roh. Hra sa dosť znervóznila, kúskovala sa faulami a z toho vyťažili hostia. V 63. minúte kopala Steaua priamy kop z ľavej strany po faule Čögleya a špílmacher Stanciu nachytal skvele zakrútenou loptou na bližšiu žrď Šemrinca v domácej bráne - 0:1. Steaua sa upokojila, ťažila z veľmi zlej rozohrávky Trenčína a opäť gólovo udrela v 70. minúte, keď strieľaný center Popu z pravej strany nechytateľne upratal do trenčianskej siete striedajúci Hamroun, ktorý bol na ihrisku len 11 minút. Rumuni si umne kontrolovali v ďalšom priebehu situáciu a snažili sa využívať v brejkoch domáce chybné prihrávky. Výber hosťujúceho trénera Mirela Radoia ukázal väčšiu skúsenosť a veľkú efektívnosť, maximálne vyťažil z chýb Trenčína a rázne vykročil do 3. predkola.

AS Trenčín - Steaua Bukurešť 0:2 (0:0) - odveta sa odohrá v stredu 22. júla
Góly: 63. Stanciu, 70. Hamroun, ŽK: Madu, Wesley, Rabiu - Tamas, Hamroun, Breeveld, rozhodoval: Hernandez (Šp.), 6936 divákov.

AS Trenčín: Šemrinec - Čögley, Ramon, Rundič, Madu - Lobotka - Van Kessel, Bero, Rabiu (79. Koolwijk), Guba (59. Wesley) - Jairo da Silva

Steaua: Cojocaru - Papp, Varela, Tamas, Guilherme - Muniru, Breeveld (81. Tahar) - Popa, Stanciu, Chipciu (59. Hamroun) - Tade (87. Tudorie)

Martin Ševela (tréner AS Trenčín): "Sklamanie je namieste. Nechceli sme dostať gól, ale prišiel zo štandardnej situácie. Steaua bola lepšia na lopte, ale mali sme zo začiatku zbytočný rešpekt. Výsledok mrzí, ale taká je pohárová Európa. Steaua je skúsenejšia, a to sa dnes aj prejavilo. V Rumunsku sa popasujeme o zázrak. Musíme sa však poučiť z tohto prvého zápasu. Nazreli sme do Ligy majstrov a zistili sme, ako sa hrá európsky futbal."

Igor Šemrinec (brankár AS Trenčín): "Prvý gól súpera bol jeden z tých lacnejších. Ani neviem, či tá lopta išla popri múre alebo nad ním. Pri druhom góle zostal nepokrytý hráč. Nervózny som nebol, na zápas som sa tešil, len škoda, že to dopadlo tak, ako to dopadlo. Ľudia utvorili výbornú atmosféru. Som rád, že prišli, patrí im vďaka. Výsledok 0:2 je zlý, ale do odvety nie je nič stratené."

FK Ventspils (Lot.) - HJK Helsinki (Fín.) 1:3 (0:0) - odveta sa odohrá v utorok 21. júla
Góly: 63. Jemelinš - 75. Zeneli (z pok. kopu), 86. Jallow, 90.+ A. Tanaka, rozhodoval: Jakob Kehlet (Dán.)

Apoel Nikózia (Cyp.) - Vardar Skopje (Maced.) 0:0 - odveta sa odohrá v utorok 21. júla
Rozhodoval: Alijar Aghajev (Azer.)

FC Midtjylland (Dán.) - Lincoln Red Imps (Gibr.) 1:0 (1:0) odveta sa odohrá v utorok 21. júla
Gól: 33. M. Rasmussen, rozhodoval: Alan Mario Sant (Malta)

Ludogorec Razgrad (Bul.) - FC Milsami Orhei (Mold.) 0:1 (0:1) - odveta sa odohrá v utorok 21. júla
Gól: 41. A. Antoniuk, rozhodoval: Antti Munukka (Fín.)

FC Hibernians (Malta) - Maccabi Tel Aviv (Izr.) 2:1 (0:1) - odveta sa odohrá v utorok 21. júla
Góly: 74. Jorginho, 85. J. Lima - 22. Igiebor, rozhodoval: Sergej Lapočkin (Rus.)

FK Molde (Nór.) - Pjunik Jerevan (Arm.) 5:0 (2:0) - odveta sa odohrá v utorok 21. júla
Góly: 35. a 44. Elyounoussi, 84. a 90.+ O. Kamara, 90.+ Moström, rozhodoval: Pavle Radovanovič (Č. Hora)

Skënderbeu Korcë (Alb.) - FC Crusaders (Sev. Ír.) 4:1 (2:0) - odveta sa odohrá v utorok 21. júla
Góly: 34. a 83. Salihi, 15. Nimaga, 76. Berisha - 48. J. Owens, rozhodoval: Alexander Harkam (Rak.)

The New Saints (Wal.) - Videoton Székesfehérvár (Maď.) 0:1 (0:0) - odveta sa odohrá v stredu 22. júla
Gól: 77. Gyurcsó, rozhodoval: JÁN VALÁŠEK (SR)

NK Maribor (Slovin.) - FC Astana (Kaz.) 1:0 (1:0) - odveta sa odohrá v stredu 22. júla
Gól: 5. Šuler, rozhodoval: Carlos Del Cerro (Šp.)

Partizan Belehrad (Srb.) - FC Dila Gori (Gruz.) 1:0 (0:0) - odveta sa odohrá v utorok 21. júla
Gól: 83. Babovič, ČK: 82. Palavandišvili (Gori) po druhej ŽK, rozhodoval: Bastian Danker (Nem.)

FK Sarajevo (Bos. a Herc.) - Lech Poznaň (Poľ.) 0:2 (0:1) - odveta sa odohrá v stredu 22. júla
Góly: 40. Hämäläinen, 62. Thomalla, rozhodoval: Paolo Valeri (Tal.)

Viac o téme: Steaua Bukurešť AS Trenčín
  • Zdroj: TASR, SITA