Ján Laco otvorene o praktikách nového kouča: Nazarov? Pri ňom to bolo ťažké, ale teraz...

Ján Laco na tréningu reprezentácie
Ján Laco na tréningu reprezentácie

ASTANA - Slovenského brankára Jána Laca čaká druhá sezóna v klube Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Barys Astana, no na nový ročník sa nepripravuje pod vedením Andreja Nazarova. Ten v medzisezónnom období zamieril do konkurenčného mužstva SKA Petrohrad a jeho miesto v kazašskom tíme zaujal Jerlan Sagymbajev.

Podľa skúseného 33-ročného Liptáka sú v Astane tréningy ešte náročnejšie. "Rozdiel medzi trénermi Nazarovom a Sagymbajevom tam je. U každého kouča je totiž príprava na sezónu postavená inak. Teraz trénujeme ešte viac ako za Nazarova. Pri ňom sme to mali ťažké, ale teraz sú požiadavky ešte vyššie," priznal Ján Laco v rozhovore pre portál Vesti.kz.

KHL sa v sezóne 2015/2016 začne v porovnaní s minulosťou o pár týždňov skôr, no v tom Ján Laco nevidí problém. "Je veľmi ťažko povedať, či som ja sám pripravený na novú sezónu. Teraz veľa trénujeme a ešte nehráme zápasy. Striedame ľad s prípravou mimo neho. Myslím si, že ešte nikto nie je pripravený, ale o mesiac to bude iné. Tréneri veľmi dobre vedia, že liga sa začne už koncom augusta a je to nastavené tak, aby sme všetko potrebné stihli," dodal vicemajster sveta z Helsínk 2012.  


Tagy: Ján Laco Barys Astana Jerlan Sagymbajev

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA