VIDEO Arsenal dvíhal nad hlavu trofej: S Čechom v bráne rozstrieľal Everton

Arsenal - EvertonArsenal - Everton Zdroj: SITA

SINGAPUR - Futbalisti londýnskeho Arsenalu sa stali víťazmi prípravného turnaja v Singapure. V sobotňajšom finále podujatia Asian Trophy zdolali liverpoolsky Everton 3:1, keď do streleckej listiny sa v drese "kanonierov" zapísali Theo Walcott, Santi Cazorla a Mesut Özil.

Tréner Arsenalu Arsene Wenger po zápase vyjadril spokojnosť s výkonom svojich zverencov. "Hrali sme skutočne dobre. Sám som bol prekvapený z plynulosti a nápaditosti našej útočnej hry. Bol to tímový výkon a to ma teší najviac," povedal Wenger novinárom.

Skóre otvoril v 22. min Walcott po prihrávke od Cazorlu. Španielsky stredopoliar bol najlepším hráčom na ihrisku, čo potvrdil gólom na 2:0, keď efektne obstrelil brankára Evertonu Joela Roblesa. Liverpoolčania mohli znížiť tesne pred prestávkou, ale dvoma výbornými zákrokmi sa prezentovala nová brankárska posila Arsenalu Petr Čech. Ten predsa len kapituloval, keď ho v 75. minúte prekonal striedajúci Ross Barkley. Tesne predtým zvýšil Özil na 3:0.

"Myslím, že pred začiatkom novej sezóny Premier League sme si zvýšili sebavedomie. Stále nás ale čaká veľké množstvo práce," dodal Wenger.

Arsenal Londýn - FC Everton 3:1 (1:0)
Góly: 22. Walcott, 58. Santi Cazorla, 62. Özil - 75. R. Barkley

Stoke City - Singapur XI 2:0 (1:0)
Góly: 7. Sidwell, 73. Arnautovič

Viac o téme: Petr Čech Arsenal Londýn Theo Walcott FC Everton
  • Zdroj: TASR, SITA