Dočkali sa termínu: Nástupcu Seppa Blattera ako šéfa FIFA budú voliť 26. februára 2016

Sepp Blatter opúšťa tlačovú konferenciu po oznámení rezignácieSepp Blatter opúšťa tlačovú konferenciu po oznámení rezignácie Zdroj: SITA

BERN - Voľba nového prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) sa uskutoční 26. februára 2016 v Zürichu. Strešný orgán svetového futbalu to oznámil na svojom oficiálnom konte na sociálnej sieti Twitter. Dátum a miesto konania voľby odsúhlasili zástupcovia exekutívy FIFA na svojom pondelkovom zasadnutí v Zürichu.

Mimoriadny volebný kongres sa uskutoční za účasti funkcionárov všetkých 209 členských asociácií. Ako najhorúcejší kandidát na uvoľnené miesto po Seppovi Blatterovi sa ukazuje Michel Platini. Ak sa súčasný šéf Európskej futbalovej únie (UEFA) rozhodne kandidovať, podľa agentúry Reuters už teraz má podporu štyroch zo šiestich kontinentálnych konfederácií.

Platini sa však stále nerozhodol, či oficiálne oznámi svoju kandidatúru. Podľa Reuters sa v nedeľu v Zürichu stretol so zástupcami viacerých futbalových federácií, ktorí mu prisľúbili podporu vo voľbe. Za staronového šéfa svetového futbalu bol v máji zvolený Blatter, ale ten štyri dni na to oznámil, že zo svojho postu odstúpi. Stalo sa tak aj z dôvodu vypuknutia rozsiahleho korupčného škandálu vo vnútri organizácie.

Viac o téme: Michel Platini Sepp Blatter
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články