V súboji nováčikov sa zrodil najtesnejší výsledok: Gólom do šatne spasil svoj tím Gašparík

Michal Gašparík z MFK Skalica a Jakub Grič z MFK Zemplín MichalovceMichal Gašparík z MFK Skalica a Jakub Grič z MFK Zemplín Michalovce Zdroj: SITA

SENICA - V sobotňajšom stretnutí nováčikov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy sa z víťazstva radoval MFK Skalica, ktorý ako domáci tím zdolal MFK Zemplín Michalovce najtesnejším rozdielom 1:0.

V prvej veľkej šanci tohto zápasu 2. kola FL 2015/2016 sa ocitol Skaličan Adrián Čermák, ten v 32. min po rohovom kope Michala Gašparíka hlavičkoval tesne nad. Práve druhý menovaný strelil hosťom gól do šatne, keď minútu pred polčasovou pauzou ušiel brániacim Zemplínčanom a prekonal brankára Matúša Kiru. V druhom dejstve na štadióne v Senici už ďalšie presné zásahy nepadli.

Skalica naplno bodovala aj v druhom kole, Michalovce zatiaľ čakajú na premiérové body medzi slovenskou elitou. V domácej ouvertúre podľahli Michalovčania úradujúcemu majstrovi z Trenčína rovnako 0:1.

MFK Skalica - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)
Gól: 44. Michal Gašparík, ŽK: 10. Čermák, 16. Lietava, 90.+ Bariš - 30. Turík, 54. Vernon de Marco, 69. Hamuľak, rozhodovali: A. Somoláni - Vorel, Tomčík

Zostavy:
Skalica: Hajdúch - Švrček, Pavol Majerník, R. Konečný, Ciprys (82. Vrablec) - Kurák - Mazan, Bariš, A. Čermák, Michal Gašparík (90.+ Šebesta) - Lietava (77. Ľ. Ulrich)
Michalovce: Kira - Turík (72. E. Mensah), M. Gallo, Podhorin, Šimčák - Grič - Regáli, D. Kunca, T. Sedlák (20. Vernon de Marco), Koscelník - Nworah (26. Hamuľak)

Aleš Křeček, tréner MFK Skalica: "Čakali sme, že to bude ťažší zápas ako s Ružomberkom, čo sa aj potvrdilo. V prvom polčase sme boli lepší, súhlasím s kolegom. Druhý polčas bol zložitejší, ale nepustili sme súpera do šancí. Majú výborných hráčov, najmä zahraničných."

František Šturma, tréner MFK Zemplín Michalovce: "My sme do dnešného stretnutia vstúpili bojazlivo. Pre mladých hráčov je to dobrá škola, tieto zápasy. Druhý polčas bol lepší, vytvorili sme si šance, ale na gól to nestačilo. Mrzí ma, že v 20. minúte sme museli striedať dvoch hráčov. Pri inkasovanom góle sme spravili individuálne chyby."

Viac o téme: MFK Zemplín Michalovce Michal Gašparík MFK Skalica