VIDEO Veľké sklamanie favorita: Američania nezvládli penalty a na Gold Cupe skončili až štvrtí

Tretie miesto na Gold Cupe obsadila PanamaTretie miesto na Gold Cupe obsadila Panama Zdroj: SITA

CHESTER - Bronzové medaily na Gold Cupe 2015 si vybojovali futbalisti Panamy. Tí v sobotňajšom stretnutí o tretie miesto na tohtoročnom kontinentálnom šampionáte zóny Futbalovej konfederácie Strednej a Severnej Ameriky a karibskej oblasti (CONCACAF) v PPL Parku v pennsylvánskom Chesteri zdolali hráčov domácich Spojených štátov amerických 3:2 až v rozstrele zo značky pokutového kopu. V riadnom hracom čase i po predĺžení sa zápas skončil nerozhodným výsledkom 1:1.

Panamčania viedli od 55. min zásluhou Roberta Nursa, za USA vyrovnala v 70. min stálica Clint Dempsey. Američania premenili úvodné dva pokusy z bieleho bodu, zlyhali však v nasledujúcich troch sériách, kým ich súperi sa pomýlili iba jediný raz.

Stredoamerická krajina aspoň môže zabudnúť na nešťastné semifinálové vyradenie na kopačkách Mexičanov. To bolo do značnej miery ovplyvnené omylmi amerického hlavného rozhodcu Marka Geigera, ktorý vylúčil Luisa Tejeda a v závere zápasu, konkrétne v 9. min nadstaveného času, odpískal jedenástku za ruku Romana Torresa. Ten Mexiko premenilo a vynútilo si predĺženie, v ňom po ďalšej penalte rozhodlo o svojom postupe do finále. Rozvášnení Panamčania sa po dueli odfotili pod transparentom nazývajúcim vedenie CONCACAF skorumpovanými zlodejmi. Arbiter Geiger uznal svoje chyby.