Sagan v konkurencii neuspel: Toto je najagresívnejší jazdec Tour!

Peter Sagan počas 17. etapy Peter Sagan počas 17. etapy Zdroj: SITA

PARÍŽ - Francúz Romain Bardet sa stal najagresívnejším jazdcom 102. ročníka cyklistických pretekov Tour de France. V cieli v Paríži si prevezme červené číslo a dostane aj šek s prémiou 20-tisíc eur. Jedným z ašpirantov na ocenenie za bojovnosť bol aj Slovák Peter Sagan.

Dvadsaťpäťročný jazdec Tinkoff-Saxo si vybojoval červené číslo pre najbojovnejšieho jazdca vo dvoch etapách. Bardet iba v jednej, ale najmä v horských bol v popredí a bojoval o najvyššie priečky.
Ocenenie pre najagresívnejšieho jazdca na Tour de France udeľujú od roku 1956. Prvým víťazom bol André Darrigade. Bardet je tridsiatym Francúzom, ktorý vyhral toto hodnotenie, v ktorom hlasujú vybraní zástupcovia organizátorov, televízneho vysielateľa a novinárov. Okrem Sagana mal tento rok dvakrát červené číslo aj úradujúci majster sveta Michal Kwiatkowski z Poľska.

Francúzsky denník L´Equipe spočítal, že od štartu v Utrechte do nedeľňajšej poslednej etapy bol najdlhšie v únikoch Thomas De Gendt. Jazdec tímu Lotto-Soudal absolvoval pred pelotónom celkovo 679 km. Nasledujú Serge Pauwels (MTN-Qhubeka) s 518 a Perrig Quémeneur z Europcaru s 508 km.

Viac o téme: Peter Sagan Romain Bardet