VIDEO Slovákom v najvyššej poľskej lige to strieľa: Duda a Pich skórovali

Ondrej Duda patrí medzi hviezdy poľského celkuOndrej Duda patrí medzi hviezdy poľského celku Zdroj: legia.com

VARŠAVA - V nedeľňajších stretnutiach najvyššej poľskej futbalovej súťaže sa darilo slovenským futbalistom, Róbert Pich aj Ondrej Duda gólovo dopomohli svojim tímom k bodovým ziskom.

O niečo väčšiu hodnotu mal presný zásah prvého menovaného. Dvadsaťšesťročný hráč Slasku Vroclav v 72. minúte duelu na pôde Štetína vyrovnal skóre na 1:1. O tri minúty neskôr ho vystriedal krajan Peter Grajciar. Stav sa už v ďalšom priebehu zápasu nezmenil.

Ondrej Duda začal stretnutie proti Podbeskidzie Bielsko-Biala na lavičke náhradníkov. Na hraciu plochu sa dostal so začiatkom druhého dejstva, v 88. minúte dokonal spanilú jazdu Legie gólom na 5:0. Celé stretnutie v bránke varšavského klubu odchytal gólman Dušan Kuciak.

Legia Varšava - Podbeskidzie Bielsko-Biala 5:0 - Dušan Kuciak odchytal celé stretnutie, Ondrej Duda (obaja Legia) nastúpil v 46. min a v 88. min uzavrel skóre stretnutia, Kristián Kolčák a Róbert Demjan odohrali celý zápas, Lukáš Janič nastúpil v 46. min, Anton Sloboda (Podbeskidzie) nefiguruje v zápise o stretnutí
Pogoň Štetín - Slask Vroclav 1:1 - Róbert Pich v 72. min skóroval, v 75. min ho vystriedal Peter Grajciar (obaja Vroclav)
Jagiellonia Bialystok - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:0 - Martin Baran (Jagiellonia) nefiguruje v zápise o stretnutí, Dalibor Pleva (Termalica) hral do 71. min

Viac o téme: Legia Varšava Róbert Pich Ondrej Duda Slask Vroclav