VIDEO Famózny gól z vyše 30-metrov: Tohto mladíka chcela získať Chelsea i Arsenal

Youri Tielemans v súboji o loptu s  Felipem MelomYouri Tielemans v súboji o loptu s Felipem Melom Zdroj: SITA

ANDERLECHT - Prvé kolo belgickej Jupiler League potešilo fanúšikov neskutočným gólom. Domáci Anderlecht bol v zápase obrovským favoritom. Papierové predpoklady napĺňal počas celého prvého polčasu, v ktorom si vypracoval vedenie 2:0. Domáci futbalisti však zaspali na vavrínoch a o sľubné skóre prišli v priebehu piatich minút druhého polčasu.

Mnohí sa domnievali, že sa zápas skončí deľbou bodov po remíze 2:2, lenže vtedy sa dostal k lopte Youri Tielemans. Meno stále iba 18-ročného belgického útočníka sa spájalo s Chelsea a Arsenalom. Naďalej však oblieka dres Anderlechtu, ktorému strelou z viac ako 30-metrov zariadil plný bodový zisk. Tielemans súpera okamžite položil, pretože jeho gól padol v druhej minúte nadstavenia, takže na prípadnú odozvu už hostia nedostali priestor.

Viac o téme: Youri Tielemans RSC Anderlecht
  • Zdroj: sportky.sk