Slovensko malo k dispozícii 17-bodový náskok: V závere sme zachraňovali remízu

Peter Sedmák (pri lopte)Peter Sedmák (pri lopte) Zdroj: SITA

SU-ČOU - Basketbaloví reprezentanti Slovenska zvíťazili nad výberom Talianska 78:72 po predĺžení v pondelkovom úvodnom stretnutí na medzinárodnom turnaji Canny Elevator Cup 2015 v čínskom meste Su-čou.

Zverenci Františka Róna a Milana Černického viedli po prvej štvrtine jasne o 17 bodov, ale v závere riadneho hracieho času premeneným trestným hodom ratoval predĺženie Dušan Pandula. V ňom uspel výber SR 12:6, najlepším strelcom bol 21-bodový Peter Sedmák. Taliani nepricestovali do najľudnatejšej krajiny sveta s najkvalitnejším výberom, ich A-mužstvo sa pripravuje na septembrové majstrovstvá Európy.

V utorok si Slováci v Su-čou zmerajú sily s domácim tímom, účinkovanie v základnej A-skupine zakončia stredajším duelom proti Iránu.

Taliansko - Slovensko 72:78 po predĺžení (10:27, 19:12, 26:13, 11:14 - 6:12)

Body Slovenska: Sedmák 21, Pandula 17, Lošonský 11, Mrviš 7, Vido 6, Baťka, Žiak a Marko po 4, Bilík a Baldovský po 2

František Rón (tréner SR): "Začali sme veľmi koncentrovane, všetko nám vychádzalo a zaskočili sme súpera. Ten v ďalšej časti zvýšil agresivitu v defenzíve. V druhom polčase sme slávili úspech zónovou obranou, ktorá nám fungovala. Sme radi, že sme zápas vybojovali v náš prospech."

Viac o téme: Taliansko Slovensko