Ruka ruku umýva: Putin by dal Blatterovi najradšej Nobelovu cenu!

Vladimir Putin a Sepp BlatterVladimir Putin a Sepp Blatter Zdroj: SITA

ŽENEVA - Ľudia ako prezident FIFA Sepp Blatter si podľa Vladimira Putina zaslúžia Nobelovu cenu. Prezident Ruskej federácie to povedal v pondelok v rozhovore pre švajčiarsku televíziu RTS.

"Myslím si, že ľudia ako pán Blatter, alebo čelní predstavitelia veľkých športových organizácii, či olympijských hier si zaslúžia špeciálne uznanie. Keď si niekto zaslúži Nobelovu cenu, tak sú to títo ľudia," povedal Putin. 

Putin s Blatterom sa stretli v sobotu na žrebe kvalifikácie majstrovstiev sveta 2018, kde Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) schválila novú rezolúciu o plnej podpore Rusku pri organizovaní šampionátu. 

"Všetci vieme v akej situácii je pán Blatter a čo sa okolo neho deje. Nechcem ísť do detailov, ale neverím ani slovo, že je zapletený do korupčného škandálu," dodal Putin.

Okolo MS 2018 a MS 2022 v Katare bolo v uplynulom čase veľa rozuchu pre údajnú korupciu. Ruská strana však popiera akékoľvek špekulácie a nepripúšťa si možnosť, že by mohla prísť o právo hostiť šampionát. Navyše v problémoch sa momentálne topí celá FIFA, ktorú zasiahlo vyšetrovanie rozsiahleho korupčného škandálu. Krátko na to sa vzdal svojej funkcie aj samotný Blatter, hoci ho len pár dní predtým opätovne zvolili za šéfa svetového futbalu. 

Putin sa o kríze FIFA zmienil veľmi opatrne. "Vidíme, čo sa deje okolo futbalu, viem, ako na toto všetko reagujete, ale som rád, že svoju pozornosť upierate predovšetkým na šport," skonštatoval. V sobotu tiež vyhlásil, že na MS 2018 sa budú všetci cítiť ako doma a sľubuje "grandiózny medzinárodný športový festival".

Viac o téme: Sepp Blatter Vladimir Putin
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články