Lintner a spol. znovu ukázali veľké srdce: Bondrov Charity Golf Cup pomohol chorým deťom

Bývalý slovenský hokejový reprezentant Richard Lintner odpaľuje loptičku z odpaliska počas 8. ročníka Charity golf cup-u vo Veľkej LomniciBývalý slovenský hokejový reprezentant Richard Lintner odpaľuje loptičku z odpaliska počas 8. ročníka Charity golf cup-u vo Veľkej Lomnici Zdroj: TASR

VEĽKÁ LOMNICA - Golfový rezort vo Veľkej Lomnici hostil v sobotu 1. augusta 8. ročník Charity Golf Cup-u. Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou hokejovej legendy Petra Bondru a medzi víťaznými družstvami sa ocitol aj tím Richarda Lintnera.

"Podarilo sa to. Som veľmi rád, že sa nám podarilo poraziť najmä 'Bondrovcov'. Toto sa cení a hneď to idem všetkým vytrúbiť na nový Instagram. My sme zvíťazili na počet rán bez prihliadnutia na hendikepy, kde vyhral tím Adely Banášovej. Najväčšími víťazmi sú však detičky, ktoré dostali potrebnú pomoc a ľudia, ktorí tu prišli pomôcť," konštatoval Lintner.

Peniaze zo štartovného, vydražených vecí či tomboly, poputujú jednak desiatim zdravotne postihnutým deťom zo sociálne slabších rodín cez Nadáciu Miroslava Šatana. Okrem toho sa z vyzbieraných prostriedkov zakúpi 3D tlačiareň pre detské kardiocentrum Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave. "Tento rok sme odovzdali na charitu takmer 20.000 eur a spolu za osem ročníkov to činí takmer 140.000 eur. Sme na to pyšní, pretože tieto financie smerujú na pomoc deťom, ktoré sú odkázané na pomoc iných. Primár Matej Nosáľ, robí unikátne operácie detských srdiečok a zakúpili sme pre jeho kardiocentrum 3D tlačiareň na výrobu rôznych komponentov. Spoločne s ňou sme mu venovali i štyri kilá materiálu na tlač a doživotný servis," povedala Danka Velecká z organizačného výboru podujatia. Vlani sa podarilo vyzbierať viac ako 18.000 eur.

Zo štartovného sa podarilo získať 13.000 eur, ďalšie prostriedky z dražby a tomboly podporili projekt Hodina deťom. Dražili sa napríklad korčule, hokejka a rukavice Zdena Cháru, ďalej dresy slovenských hokejistov s podpismi, obraz namaľovaný hovorcom Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Borisom Chmelom či šaty od návrhára Lukáša Kimličku. "Tento ročník sa dá pokladať za úspešný, čo sa týka počtu zúčastnených hráčov a ľudí, ktorí chceli prísť pomôcť dobrej veci. Som veľmi rád, že sem prišli i decká, ktoré sme obdarovali. Prišli sem zo západného i východného Slovenska a nás teší, že sme im mohli z časti pomôcť, či už na vozík, operáciu a podobne. Sme spokojní, veríme, že na budúci ročník sa pripravíme ešte lepšie a vydražíme ešte viac a pomôžeme viacerým ľuďom," prezradil Bondra.

Charitatívneho podujatia sa zúčastnil aj víťaz ankety Hokejista roka 2015 Marián Hossa. "Golf mám veľmi rád a myslím si, že je to výborný šport najmä vtedy, keď si človek potrebuje vyvetrať hlavu. Prechádzka po golfovom ihrisku je úplne perfektná a ak sa to deje s dobrou partiou, tak je to vynikajúci doplnok. Na turnaj Petra Bondru chodievam často, možno som chýbal na jednom alebo dvoch ročníkoch," uviedol starší z bratov Hossovcov Marián, ktorého šiltovku a dres zo zápasu NHL Winter Classics 2015 medzi Washingtonom a Chicagom vydražili za 2000 eur.

Viac o téme: Marián Hossa Peter Bondra Richard Lintner Charity Golf Cup
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy