VIDEO Zápas ako hrom v predkole LM: Hostia sa už radovali, keď tu zrazu...

FK AstanaFK Astana Zdroj: fca.kz

ASTANA - Stredajšia odveta 3. predkola Ligy majstrov v Astane priniesla obrovskú drámu. Po divokom priebehu zvíťazili v súboji proti tímu HJK Helsinki pred vlastnými divákmi hráči FK Astana po prestrelke 4:3 a po remíze 0:0 v prvom súboji na pôde fínskeho šampióna sa tešili z účasti v ďalšej fáze.

Do prestávky išli hostia s náskokom 2:1, no domácim sa krátko po zmene strán podarilo vyrovnať zásluhou premenenej penalty Canasa. V 56. minúte skóroval Šomko a Astana smerovala do play off. Prišla však 71. minúta, v ktorej videl domáci Twumasi červenú kartu a hráči HJK vycítili svoju šancu.

Dlho sa im nedarilo prekonať súperovho brankára, no v 86. minúte im k tomu pomohol faul Aničiča v šestnástke. Rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý premenil Zeneli a už to vyzeralo, že z postupu sa budú radovať nakoniec Helsinki. Hráči Astany, aj keď v oslabení, však nezložili zbrane a v tretej minúte nastaveného času rozhodol o ich triumfe po rohu Postnikov.

FK Astana - HJK Helsinki 4:3 (1:2)
Góly: 44. Twumasi, 47. Canas (z 11m), 56. Šomko, 90.+3 Postnikov - 4. Jallow, 42. Baah, 86. Zeneli (z 11m), ČK: 71. Twumasi
/prvý zápas: 0:0, do play off postúpila Astana/

Viac o téme: FK Astana HJK Helsinki