VIDEO Veľké zlyhanie oboch českých tímov, vypadol aj premožiteľ Trenčína

Alan Dzagojev po góleAlan Dzagojev po góle Zdroj: SITA

PRAHA - Pred bránami play off o postup do skupinovej fázy Ligy majstrov ostali futbalisti Sparty Praha, hoci mali stredajší duel dobre rozohraný. Sparta uhrala v prvom zápase na štadióne CSKA Moskva cennú remízu 2:2 a v stredu viedla na domácej pôde v 16. minúte už 2:0. Sľubný náskok však nedokázal udržať.

V 34. a 51. minúte skóroval Musa a hralo sa od začiatku. Krátko po hodine hry však videl Matějovský červenú kartu za faul a hráči CSKA ponúknutú výhodu využili. V 76. minúte rozhodol o ich postupe Dzagojev.

Do ďalšej fázy sa nedostal ani druhý český zástupca Viktoria Plzeň, keď po víťazstve v prvom zápase 2:1 prehral doma s Maccabi Tel Aviv 0:2. V drese domácich odohral celý zápas brankár Matúš Kozáčik, Michal Ďuriš naskočil v 58. minúte. Do play off sa nedostal ani Miroslav Stoch, jeho Fenerbahce Istanbul neprešiel cez Šachtar Doneck, keď v odvete prehral 0:3.

Žreb play off Ligy majstrov sa uskutoční v piatok o 12.00 h v sídle UEFA v Nyone.

FK Karabach Agdam - Celtic Glasgow 0:0
/prvý zápas: 0:1, postúpil Celtic/

Sparta Praha - CSKA Moskva 2:3 (2:1)
Góly: 6. Krejčí, 16. Fatai - 34. a 51. Musa, 76. Dzagojev, ČK: 64. Matějovský (Sparta)
/prvý zápas: 2:2, postúpilo CSKA/

BATE Borisov - Videoton Székesfehérvár 1:0 (0:0)
Gól: 82. Jablonskij, ČK: 60. Luijckx (Videoton)
/prvý zápas: 1:1, postúpil Borisov/

Partizan Belehrad - Steaua Bukurešť 4:2 (1:2)
Góly: 8. Babovič, 60. Jevtovič, 69. A. Živkovič, 90.+ Trujič - 11. Muniru, 33. Hamroun, ČK: 48. Varela (Steaua Bukurešť)
/prvý zápas: 1:1, postúpil Parizan/

FC Bazilej - Lech Poznaň 1:0 (0:0)
Gól: 90.+ B. Bjarnason
/prvý zápas: 3:1, postúpil Bazilej/

FC Bruggy - Panathinaikos Atény 3:0 (0:0)
Góly: 53. Cools, 58. V. Vázquez, 82. Oulare
/prvý zápas: 1:2, postúpili Bruggy/

Malmö FF - Red Bull Salzburg 3:0 (3:0)
Góly: 7. Djurdič, 14. Rosenberg, 42. Rodič, ČK: 64. Adu (Malmö)
/prvý zápas: 0:2, postúpilo Malmö/

Viktoria Plzeň - Maccabi Tel Aviv 0:2 (0:0)
Góly: 76. z pen. a 83. Zahavi
/prvý zápas: 2:1, postúpil Tel Aviv/

Skënderbeu Korcë (Alb.) - FC Milsami Orhei (Mold.) 2:0 (1:0)
Góly: 16. Salihi, 55. Progni, ČK: 14. Adronic (FC Milsami Orhei)
/prvý zápas: prvý zápas 2:0, postupílo Korcë/

Šachtar Doneck (Ukr.) - Fenerbahce Istanbul (Tur.) 3:0 (1:0), hralo sa v Ľvove
Góly: 25. Gladkij, 65. Srna (z pok. kopu), 68. Alex Teixeira, ČK: 90.+ Kjaer (Fenerbahce Istanbul)
/prvý zápas: prvý zápas 0:0, postúpil Doneck/

Viac o téme: Sparta Praha Viktoria Plzeň
  • Zdroj: TASR, SITA