Nagy napriek rekordom mierne nespokojný: Teší ma olympijský A-limit do Ria

Richard Nagy
Richard Nagy

KAZAŇ - Slovenský plavec Richard Nagy aj vo svojej štvrtej disciplíne na MS FINA v Kazani vytvoril národný rekord. V rozplavbách na 400 m pol.pr. dosiahol 12. najrýchlejší čas 4:16,37 a o 2,29 s vylepšil svoje vlastné maximum z vlaňajších ME v Berlíne. Zverenec trénera Gabriela Barana vo svojej doplnkovej disciplíne zároveň splnil olympijský A-limit na OH 2016 v Riu de Janeiro.

Nagy obsadil v tretej rozplavbe druhé miesto iba o dve stotiny za domácim Rusom Aleksandrom Osipenkom. Od postupu medzi finálovú osmičku ho delilo 90 stotín. Nagy bol s vystúpením v polohovke spokojný, mrzela ho však pokazená obrátka po znakárskom úseku i nevydarený dohmat. "Vždy sa nájdu nejaké chybičky, no teší ma, že sa mi podarilo zaplávať slovenský rekord i splniť olympijský A-limit do Ria. Trochu ma štve, že to nebolo ešte o niečo rýchlejšie, dalo sa to niekde nahrabať. Od postupu do finále ma delila necelá sekunda, mohol som aspoň vyhrať svoju rozplavbu a skončiť jedenásty. Pokazil som obrátku zo znaka na prsia, trochu som sa zle nadýchol a spomalil. Pokazil som aj dohmat. Verím, že na olympiáde sa v tejto disciplíne ešte môžem zlepšiť," povedal pre TASR Nagy.

Najlepší slovenský plavec za rok 2014 v Kazani pri každom štarte prepísal slovenské historické tabuľky. Po skončení šampionátu má istotu, že na OH 2016 v Riu sa predstaví minimálne v dvoch disciplínach, limit na 1500 m v.sp. už mal v suchu pred začiatkom zápolení v Rusku. "Štyri slovenské rekordy potešili a šampionát hodnotím pozitívne, no s každou disciplínou som mierne nespokojný. Viac som si sľuboval od úvodnej krauliarskej štvorstovky, kde som chcel splniť olympijský A-limit do Ria. Na 800 m v.sp. som chcel čas ešte viac posunúť, to isté platí aj o mojej hlavnej disciplíne 1500 m v.sp., kde som túžil ešte výraznejšie sa priblížiť k hranici 15 minút. Aspoň vidím, koľko priestoru je ešte na zlepšenie. Teraz si dám dva-tri týždne voľno. Mám štátnice a chcem dokončiť bakalára. Začiatkom septembra začnem s prípravou na krátky bazén," dodal Nagy.


Tagy: Richard Nagy

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA