Fenomenálny Phelps v skvelej forme: V San Antoniu druhý najrýchlejší čas histórie!

Michael PhelpsMichael Phelps Zdroj: SITA

SAN ANTONIO - Americký plavec Michael Phelps dosiahol na majstrovstvách USA v San Antoniu druhý najrýchlejší čas histórie na 100 metrov motýlik v ére normálnych plaviek. Najúspešnejší olympionik všetkých čias doplával do cieľa za 50,45 sekundy.

Pre porovnanie, pár hodín predtým sa Juhoafričan Chad LeClos stal v Kazani majstrom sveta na rovnakej trati v čase 50,56. Phelps mal o takmer sekundu lepší čas, ako keď získal zlato na OH 2012 v Londýne. Práve LeClos sa do Phelpsa po triumfe v Kazani slovne obul. "Som rád, že je späť vo forme a nebude zase rozprávať, že nemal čas trénovať a podobné nezmysly," povedal Juhoafričan ešte predtým, ako jeho sok dosiahol od neho lepší čas. 

Osemnásťnásobný olympijský víťaz zareagoval najlepším možným spôsobom a po pretekoch narážky súpera nekomentoval. Najrýchlejší čas v ére normálnych plaviek dosiahol v roku 2005 Ian Crocker, ktorý zvládol 100 m motýlik za 50,40 sekundy. Používanie plaviek zo supermateriálov zakázali v roku 2010. Povolené boli len 18 mesiacov.

Viac o téme: Michael Phelps
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články