Katastrofálny týždeň českého majstra: Gól žolíka Ďuriša na výhru Plzne nestačil

Michal ĎurišMichal Ďuriš Zdroj: FB / FC Viktoria Plzeň

PLZEŇ - Slovenský futbalový reprezentant Michal Ďuriš v službách Plzne sa strelecky presadil v dueli 3. kola českej Synot ligy 2015/2016. Dvadsaťsedemročný útočník sa dostal na trávnik nedeľňajšieho stretnutia medzi Viktoriou a 1. FC Slovácko v 73. min, keď nahradil strelca úvodného gólu súboja Tomáša Hořavu.

Ďurišovi stačili dve minúty na ihrisku, aby zužitkoval na gól center do pokutového územia - Plzeň vďaka tomu uhrala remízu 2:2, ktorá sa však vyše desaťtisícovej diváckej návšteve na štadióne málila. V bránke domácich stál Matúš Kozáčik, za hostí nastúpili Juraj Chvátal a Tomáš Košút. V druhom nedeľňajšom zápase Sparta Praha zdolala Zlín 3:0, keď za domácich dvakrát - v obidvoch prípadoch z pokutového kopu - skóroval Bořek Dočkal. Pre Zlín, za ktorý odohral celé stretnutie Slovák Róbert Matejov, to bola prvá strata bodov v tejto sezóne.

Pre Plzeň je to tak ďalšie zakopnutie v tomto týždni. Českému šampiónovi ušiel v stredu postup do boja o skupinovú fázu Európskej ligy, keď na domácom ihrisku podľahli izraelskému tímu Maccabi Tel-Aviv 0:2 a s druhou najprestížnejšou európskou pohárovou súťažou sa museli porúčať.

FC Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 2:2 (1:1)
Góly: 21. Hořava, 75. ĎURIŠ - 45. Došek, 72. Daníček, ČK: 53. Hofmann (Slovácko)
/Matúš Kozáčik odchytal celý zápas, Michal Ďuriš hral od 73. minúty a skóroval, Patrik Hrošovský (všetci Plzeň) sedel na lavičke náhradníkov, Juraj Chvátal a Tomáš Košút hrali za hostí celý zápas/

Sparta Praha - Zlín 3:0 (2:0)
Góly: 6. a 45. Dočkal (oba 11 m), 75. Lafata