Blatter obviňuje vo veľkom: Platini sa mu mal vyhrážať väzením, využil jeho brata

Sepp Blatter zasypaný falošnými peniazmiSepp Blatter zasypaný falošnými peniazmi Zdroj: SITA

AMSTERDAM - Dosluhujúci prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter tvrdí, že mu šéf UEFA Michel Platini hrozil väzením. Malo sa tak stať prostredníctvom Blatterovho 80-ročného brata Petra tesne pred májovými voľbami prezidenta FIFA, informoval portál goal.com.

"Platini bol s mojim bratom na obede pri jednom stole a povedal mu: 'Sepp musí odstúpiť ešte pred voľbami, inak pôjde do väzenia," uviedol Blatter v exkluzívnom rozhovore pre holandský denník De Volkskrant. Švajčiarsky funkcionár tvrdí, že sa to stalo dva dni pred voľbami, jeho súrodenec mu o tom ale povedal až po nich. Platini podľa jemu blízkeho zdroja označil najnovšie výroky Blattera za "smiešne"

Blattera v máji opäť zvolili na čelo FIFA, no po stupňovaní sa korupčného škandálu vnútri organizácie sa napokon rozhodol z funkcie odstúpiť. Žalobe momentálne čelí viacero popredných funkcionárov FIFA, Blatter ale medzi nimi nefiguruje. O novom prezidentovi rozhodne mimoriadny kongres vo februári budúceho roka, najvýraznejším favoritom na uvoľnený post je práve Platini.

Viac o téme: FIFA Michel Platini Sepp Blatter
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články