VIDEO Fantastický obrat Spartaka proti nováčikovi, Ružomberok so Žilinou uhral remízu

José David Casado, Martin Mikovič a Jakub Vojtuš, všetci z FC Spartak TrnavaJosé David Casado, Martin Mikovič a Jakub Vojtuš, všetci z FC Spartak Trnava Zdroj: SITA

SKALICA - Futbalisti Skalice viedli nad Trnavčanmi v nedeľnom stretnutí 5. kola Fortuna ligy 2015/2016 už v 6. min 2:0, napokon však nezískali ani bod. Spartak ešte v prvom polčase troma gólmi zvrátil nepriaznivý vývoj. Po zmene strán sa už ani na jednej strane nik nezapísal do streleckej listiny. Zverenci Juraja Jarábka dosiahli prvé ligové víťazstvo v sezóne, Skaličania po dvoch výhrach z úvodu súťaže trikrát po sebe nebodovali naplno.

Skalica viedla v 6. min 2:0, na Spartak to nakoniec nestačilo

Už po niekoľkých sekundách hry šla Skalica do vedenia. V 1. min. sa k lopte v šestnástke dostal najlepší skalický strelec Gašparík a na dvakrát prekonal Kamenára. Skalica pokračovala nebojácne a útočne. V 7. min. vysunul Konečný domáceho útočníka Lietavu a ten lobom poslal svojich do dvojgólového vedenia. Spartak bol zaskočený a jeho fanúšikovia si jednohlasne pýtali hlavu trénera Jarábka. V 18. min. mali domáci ďalšiu obrovskú príležitosť, Konečný ale hlavou mieril vedľa Kamenárovej brány. Následne Skaličania pohrozili opäť,  tentoraz Čermákovu strelu stihol zblokovať Baez. V 28. min sa dostala Trnava prvý raz výraznejšie pred bránu Hajdúcha a hneď bol z toho gól. Po trme-vrme pred bránou sa lopta dostala k Casadovi, ktorý ju poslal do siete. Spartak sa nadýchol a o tri minúty bol späť v zápase. Mikovič sa dostal za domácu obranu a s Hajdúchom v súboji jeden na jedného uspel - 2:2. V 38. min sa Trnava postarala o dokonalý obrat, keď tretí gól pridal v páde Vojtuš.

Druhý polčas začali aktívnejšie domáci, Kurák si nabehol na center z ľavej strany, zakončil, no na čiare zmaril domácim radosť Kamenár. V 66. min. mala Trnava výhodu priameho kopu, Halilovičova strela ale nemala razanciu. O minútu hlavičkoval na druhej strane Kurák, no lopta takisto neletela do priestoru brány. V 69. min. sa domáci dožadovali penalty, keď Mazan v páde nezakončil presne. Následne sa pobila o padajúcu loptu v pokutovom území domáca dvojica Lietava – Kurák. Prvý menovaný sa dostal aj ku koncovke, lopta z jeho kopačky ale tesne minula Kamenárovu bránu. V závere chcela Skalica vyrovnať, hrozila najmä zo štandardiek. Po jednej z nich zodvihol hosťujúcemu brankárovi varovný prst Ciprys, no Kamenár stihol zasiahnuť. V poslednej minúte zápasu mal obrovskú príležitosť domáci Ulrich, no namiesto strely volil prihrávku. Gól v druhom polčase nepadol, a tak Trnava zvíťazila v Skalici 3:2.

MFK Skalica - Spartak Trnava 2:3 (2:3)
Góly: 1. Gašparík, 6. Lietava - 28. Casado, 29. Mikovič, 37. Vojtuš. Rozhodoval: Marhefka, ŽK: Ciprys, Mikovič, Lietava, Švrček – Greššák, Vojtuš, 3105 divákov

zostavy a striedania:
MFK Skalica: Hajdúch – Švrček, Konečný, Majerník, Ciprys – Kurák, Bariš, Čermák (76. Šebesta), Mazan (76. Ulrich) – Gašparík – Lietava

Spartak Trnava: Kamenár - Godál, Bortel, Nikolič, Čonka (65. Tóth) – Vojtuš (61. Halilovič), Baez, Casado, Greššák (87. Mikinič), Janečka– Mikovič

Aleš Křeček, tréner Skalice: "Zápas sa mi nebude hodnotiť ľahko, pretože sme prehrali pred vypredanou kulisou. Dali sme dva góly, mali sme ďalšie šance, mohli sme dať tretí, štvrtý gól. Potom však prišla naša slabá chvíľka a v priebehu desiatich minút sme trikrát inkasovali. Možno je to daň za neskúsenosť v prvej lige, uvidíme."

Juraj Jarábek, tréner Trnavy: "Otočili sme ťažký zápas. Pre nás majú tieto body cenu zlata. Od apríla hráme prakticky na hosťujúcej pôde. Bol to ťažký, vydretý zápas. Body si veľmi ceníme, ideme ďalej."

Žilina si s Ružomberkom body podelila

Tréner Liptákov Ivan Galád urobil oproti minulému duelu so Slovanom niekoľko zmien v zostave. Na súpiske sa vôbec neobjavil Jakubko a druhý hrotový útočník Masaryk sa dostal len na lavičku. Oba tímy začali s útočným apetítom. V 6. min. si domáci vydýchli, keď nebezpečne vyzerajúca Káčerova hlavička preletela vedľa brány. Vzápätí mal gólman "Ruže" Tofiloski plné ruky práce pri súboji s Paurom. V 13. min. Lupták prefrčal po ľavej strane, na zem si položil Špaleka i Vavra a Ďubekovi naservíroval gól – 1:0. V 23. min. si Pečovský nahotoval streleckú patrketu, no z 25 m rozvlnil bočnú sieť brány MFK. Hneď nato na druhej strane Ďubek pravačkou v gólovej pozícii vo vnútri "veľkého vápna" tesne minul priestor medzi žrďami. Rušné chvíle pokračovali. Tofilski najprv bravúrne zlikvidoval prienik Káčera a v 28. min. bravúrne vyškriabal Paurov priamy kop tesne spoza šestnástky. Nápor hostí pokračoval a v 31. min. už Tofiloski pri žilinskej kanonáde kapituloval, autorom vyrovnávajúceho gólu bol Jelič.

Domácim skvele vyšiel vstup do druhej polovice, Zošák potiahol akciu po pravej strane, našiel nabiehajúceho Faška a ten zoči-voči Volešákovi chladnokrvne zakončil – 2:1. Následné projektily Nagya a Rosu z diaľky minuli svoj cieľ. Zhruba od polovice 2. polčasu sa Žilinčania čoraz viac tlačili pred bránu MFK, až v 79. min. druhý raz vyrovnali, zblízka Tofiloského prestrelil Jelič, ktorému gól ponúkol William. Ďalšia sľubná príležitosť MŠK stroskotala na nedorozumení Williama a Letičom. V 81. min. Tofiloski kryl Škvarkov nebezpečný pokus. V závere sa vicemajster snažil aj o dokonalý obrat, ale Ružomberčania to už ustáli.

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 2:2 (1:1)
Góly: 13. Ďubek, 48. Faško - 31. a 79. Jelič. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Rosa - Bénes, Paur, Škvarka, ČK: 90.+2 Rosa (Ružomberok), 1887 divákov

Zostavy a striedania:
MFK Ružomberok: Tofiloski – Boszorád, J. Maslo, Rosa, Lupták –Nagy, Kružliak – Zošák, Faško (72. Dagbašjan), Ďubek (82. P. Maslo) – Lovás (70. Masaryk)

MŠK Žilina: Volešák - Špalek (53. William), Vavro (70. Škvarka), Škriniar, Letič – Pečovský – Paur, Káčer, Bénes, Mihalík (21. Čmelík) – Jelič

Ivan Galád, tréner Ružomberka: "My sme chceli veľmi vyhrať, pretože Žilina je motiváciou pre každého súpera, či už v Európskej lige, alebo v našej súťaži. Osobne si myslím, že pokiaľ by sme takto postupovali, v budúcnosti by to mohlo byť ešte lepšie a mohli by sme byť aj efektívnejší. Verím, že postupne prídu aj víťazstva."

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Neboli sme celkom pozorní v defenzívnych činnostiach, čo súper využil a my sme stále museli doháňať jeho jednogólový náskok. Hoci v závere si chlapci vytvorili tlak i veľké šance na to, aby sme zápas otočili, futbalová spravodlivosť tam bola. Keď niečo nedoceníte, nie ste dôslední a necháte ten vlak rozbehnúť, veľmi ťažko sa do neho naskakuje, aj keď chlapcom sa to podarilo. Vráti sa vám to však v zníženej produktivite. Pre diváka zaujímavý zápas, padli štyri góly. Domáci na začiatku druhého polčasu mohli stretnutie aj rozhodnúť. My sme potom nasadením a fyzičnosťou vydolovali bod. Som však presvedčený, že toto mužstvo malo na to, aby pri optimálnej koncentrácii a optimálnom výkone zápas vyhralo."

Viac o téme: Spartak Trnava MŠK Žilina MFK Ružomberok MFK Skalica
  • Zdroj: TASR, SITA