Zmena rytmu pre Sagana a koniec dovolenky: Slováka poslal Tinkoff-Saxo na Vueltu

Peter Sagan sa po príchode na Slovensko stretol s fanúšikmi na Magio pláži
Peter Sagan sa po príchode na Slovensko stretol s fanúšikmi na Magio pláži

LONDÝN - Koniec oddychu a pohody, začína sa riadna záťaž. Najlepší slovenský cyklista Peter Sagan po návrate z Tour de France, kde obhájil zelený dres, šiel na exhibíciu do Belgicka a na tri dni k moru s priateľkou Katkou. Následne sa stretol s fanúšikmi v Bratislave na Magio pláži a oddychoval aj doma v Žiline. Pohoda a relax, po ktorom klesol vo svetovom rebríčku, končí. Tím Tinkoff-Saxo ho poslal na španielsku Vueltu.

"Vuelta by mohla byť ptíležitosťou pripraviť sa na majstrovstvá sveta, pred nimi ešte stihnem vysokohorské sústredenie v USA. Poviem vám pravdu: Vuelta pre mňa nie je priorita, chcel by som sa len po oddychu dostať do rytmu,“ opísal Sagan.

Jeho profitím Tinkoff-Saxo v pondelok oficiálne potvrdil, že slovenský reprezentant Peter Sagan pôjde španielsku Vueltu. Pridá sa tak ku kolegovi Poliakovi Rafalovi Majkovi. Kompletnú zostavu na Vuelta a Espana, ktorá sa začne v sobotu, zverejní vedenie tímu ruského milionára Olega Tiňkova v utorok. Pre Sagana to budú prvé preteky od Tour de France, na ktorých získal štvrtýkrát za sebou zelený dres.

"Ak by som sa ocitol na popredných pozíciách v etape, určite nepremrhám šancu na víťazstvo," povedal Slovák, ktorý bude na španielskych cestách na tomto podujatí Grand Tour štartovať tretíkrát. Vlani odstúpil v 14. etape, aby sa regeneroval pred svetovým šampionátom.

Lídrom tímu Sky bude úradujúci víťaz TdF Chris Froome. Ten sa môže stať iba tretím cyklistom, ktorý v jednom roku vyhrá TdF aj Vueltu. V roku 1963 sa to podarilo Jacquesovi Anquetilovi a v roku 1978 Bernardovi Hinaultovi. Tridsaťročný Froome na Vuelte skončil dvakrát druhý.


Tagy: Peter Sagan

Zdroj:
kt; Športky; TASR
Foto:
Ján Zemiar

DISKUSIA