Wawrinkova frajerka prehovorila o údajnom podvádzaní tenistu: Nečakané, som sklamaná

Donna Vekičová
Donna Vekičová

TORONTO - Chorvátska tenistka Donna Vekičová sa nedobrovoľne ocitla v centre pozornosti pre poznámku prehodenú na zápase mužskej dvojhry medzi Nickom Kyrgiosom a Stanom Wawrinkom minulý týždeň na turnaji v Montreale. Jej meno síce nezaznelo priamo, ale všetkým bolo jasné, koho mal austrálsky mladík na mysli, keď Wawrinkovi priamo na dvorci provokatívne oznámil, že ho priateľka podvádza s iným protinožcom Thanasim Kokkinakisom.

"Kokkinakis pretiahol tvoju priateľku. Prepáč, že ti to takto hovorím, kamarát," citovali viaceré svetové médiá extempore zo zápasového zákulisia. Wawrinku už niekoľko mesiacov v súkromí spájajú s 19-ročnou Vekičovou.

"Nie je to jednoduché, ale snažím sa sústrediť na tenis a môj nasledujúci zápas. S Kyrgiosom som nehovorila. Som sklamaná, že sa v tenise môže niečo také prihodiť. Verím, že sa to nebude opakovať, pretože to nepomáha imidžu nášho športu," uviedla Vekičová pre kanadské periodikum The Province.

Asociácia tenisových profesionálov (ATP) potrestala Kyrgiosa za jeho slovný výpad voči Wawrinkovi pokutou 10 000 dolárov. Austrálčan sa na svojom facebookovom profile ospravedlnil: "Moje slová sa zrodili v horúcom momente na kurte a sú neakceptovateľné vo viacerých smeroch. Preberám plnú zodpovednosť za to, čo som povedal, a veľmi ľutujem, čo sa stalo."

Vysvetlenie chcel od neho počuť aj Kokkinakis. "Ospravedlnil sa mi. Dal som mu jasne najavo, že si neželám, aby robil takéto veci. Ak má nejaký problém, mal by to riešiť v súkromí. Takto sa veci neriešia," citoval Kokkinakisa skysports.com.


Tagy: Donna Vekičová Stan Wawrinka

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA