Otvorenie jedného z najkrajších footgolfových areálov na Slovensku

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Footgolf je najnovší trendový masový šport, ktorý je čoraz populárnejší na celom svete a konajú sa v ňom už aj Majstrovstvá svet a Majstrovstvá Európy. Na Slovensku sa začal rozvíjať len tohto roku. 6. septembra 2015 o 10.00 sa na nádvorí Hotela AGATKA Bratislava (bývalý hotel Kamila) otvára profesionálne aj rekreačné footgolfové ihrisko – jedno z najkrajších na Slovensku.

Princípom Footgolfu je dostať klasickú futbalovú loptu z podobného odpaliska ako pri golfe do jamky s priemerom 53 centimetrov na čo najmenej zásahov – kopov. Výsledok na každej jamke sa zapisuje do skórkarty a po ukončení 9 alebo 18 rôzne profilovaných dráh sa spočíta a vyhodnotí.

Footgolf je atraktívny najmä pre cieľovú skupinu v prémiovom segmente vzdelaných, ekonomicky aktívnych a zabezpečených mobilných mužov od 22 do 55 rokov s predchádzajúcou hráčskou alebo rekreačnou športovou skúsenosťou vo futbale, golfe, volejbale alebo v hokeji, ktorí ešte majú ambície súťažiť, alebo hľadajú fyzicky nenáročnú formu  aktívneho pohybu v prírode na čerstvom vzduchu.

Footgolf nie je časovo, ekonomicky a logisticky náročný ako golf, nepotrebuje drahú výbavu, stačí iba futbalová lopta, ktorá sa dá aj požičať na ihrisku a halovú obuv, ktoré sa používajú pri hre na umelej tráve. Zároveň to nie je ani náporový kontaktný šport ako futbal, nehrozia tu zranenia, údery, vykĺbenia, ani nekultúrne alebo rasistické prejavy  divákov.

Footgolf je kolektívny, adrenalínový, priateľský, optimistický a elegantný. Dodržiava sa pri ňom dresscode, má jednoduché pravidlá, môžu ho hrať aj ženy a sledovať ho môžu celé rodiny. Platí to aj pre nový areál pri Hoteli AGATKA Bratislava, kde sú priamo aj detské ihriská, bazén, mini ZOO, terasa s občerstvením a iné atrakcie.

Footgolf je vhodný marketingový priestor pre prémiový segment informačných technológií, automobilov, finančných služieb, mobilných operátorov, športovej výstroje, nápojov, snackov aj oblečenia.

Bývalý slovenský futbalový reprezentant Ján Kozák ml., ambasádor footgolfu na Slovensku pri kontrole dizajnu ihriska na Čiernej Vode povedal: „Bude to krásne technické ihrisko s už hotovým zázemím v bezprostrednej blízkosti Bratislavy. Veľmi pomôže popularizácii nášho športu.“

„Radi by sme poskytli našim klientom a ich rodinám novú spoločensky atraktívnu formu trávenia voľného času v našom obľúbenom areáli. Záujemcovia si môžu prísť len tak sami alebo s priateľmi zahrať, alebo sa môžu stať aj členmi športového klubu s viacerými výhodami,” povedal riaditeľ hotela Agatka Bratislava Martin Slivka. „Hodláme otvoriť aj footgolfovú školu,“ dodal.

Na otváracom turnaji 6. septembra 2015 bude štartovať viacero štvorčlenných korporátnych, univerzitných aj registrovaných tímov. Ak máte záujem, ste štyria v rovnakých tričkách a štucniach, môžete sa prihlásiť už na tento otvárací turnaj.

Ambasádor footgolfu na Slovensku je Ján Kozák ml. a duša footgolfového klubu v Senci je Juraj Gubáni.


Tagy: Footgolf

Zdroj:
športky
Foto:
archív Športiek

DISKUSIA