Skvelí Slováci v Česku hviezdili: Ďuriš a Bakoš hrdinami Plzne a Liberca

Marek Bakoš sa stal hrdinom LibercaMarek Bakoš sa stal hrdinom Liberca Zdroj: fcslovanliberec.cz

PRAHA - Prvé dve stretnutia 5. kola najvyššej českej futbalovej súťaže Synot ligy sa niesli v znamení Slovákov. Ján Greguš sa podieľal na víťazstve Jablonca v Brne 3:0 jedným presným zásahom, keď otvoril v 5. minúte gólový účet stretnutia.

V druhom zápase medzi domácim Libercom a Teplicami naplno zažiaril Marek Bakoš, ktorý sa najprv presadil v 37. min a po zmene strán v 55. min pridal aj druhý gól. Liberec zvíťazil 2:0.

Viktoria Plzeň zdolala doma Sigmu Olomouc 2:0. Oba góly domácich dal slovenský reprezentant Michal Ďuriš, ktorý nastúpil v priebehu druhého polčasu. Dvadsaťsedemročný útočník sa najprv presadil v 86. min a v nadstavenom čase pridal aj druhý presný zásah, keď premenil pokutový kop.

1. FC Brno - Baumit Jablonec 0:3 (0:2)
Góly: 5. GREGUŠ, 39. Masopust, 74. Doležal, ČK: 72. Frelih (Brno)
Matúš Lacko odohral celý zápas, Tomáš Brigant a Martin Chrien sedeli na lavičke náhradníkov, Miroslav Keresteš (všetci Brno) nefiguruje v zápise o stretnutí. Ján Greguš (Jablonec) odohral celý zápas, v 5. min dal gól a v 14. min videl ŽK.

Slovan Liberec - FK Teplice 2:0 (1:0)
Góly: 37. a 55. BAKOŠ, ČK: 88. Dramé (Teplice) po druhej ŽK
Marek Bakoš hral od 19. min a v 37. a 55. min skóroval, Lukáš Hroššo a Michal Obročník (všetci Liberec) nefigurujú v zápise o stretnutí.

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 2:0 (0:0)
Góly: 86. a 90.+ M. ĎURIŠ (druhý z pok. kopu), ČK: 89. Plšek (Olomouc) po druhej ŽK
Matúš Kozáčik odchytal celý duel, Michal Ďuriš hral od 57. min, a dvakrát skóroval, Patrik Hrošovský (všetci Plzeň) nefiguruje v zápise o stretnutí. Juraj Halenár odohral celý duel, Tomáš Malec (obaja Olomouc) sedel na lavičke náhradníkov.

Sparta Praha - Dukla Praha 2:0 (1:0)
Góly: 41. L. Krejči, 56. Lafata
Michal Breznaník (Sparta) sedel na lavičke náhradníkov. Lukáš Štetina absolvoval celý zápas a v 13. min dostal žltú kartu, Jakub Považanec odhral celý duel, Martin Chudý a Marek Hlinka sedeli na lavičke náhradníkov, Róbert Kovaľ (všetci Dukla) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Viac o téme: Slovan Liberec Marek Bakoš FK Teplice Michal Ďuriš Viktoria Plzeń