Futbalový druholigista spečatil hviezdnu spoluprácu: Nadšenie šéfa slávneho brazílskeho klubu

Druholigový Šamorín sa dohodol na spolupráci s brazílskym FluminenseDruholigový Šamorín sa dohodol na spolupráci s brazílskym Fluminense Zdroj: stksamorin.sk

ŠAMORÍN - Účastník tretej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže FC ŠTK 1914 Šamorín sa dohodol na spolupráci so svetoznámym brazílskym klubom Fluminense. Informovala o tom oficiálna webová stránka klubu III. ligy skupiny Západ.

Fluminense hľadalo v Európe partnera na spoluprácu a vďaka licenčnému manažérovi Rolandovi Kovácsovi sa zástupcovia brazílskeho klubu nakontaktovali na ŠTK. Koncom júla sa uskutočnilo v Šamoríne stretnutie medzi zástupcami ŠTK a výkonným riaditeľom Fluminense Marcelom Teixeirom. "Ten bol Šamorínom doslova nadšený. Veľmi sa mu zapáčil areál v Pomlé, ako aj poloha mesta, ktoré leží v strede Európy. Fluminense navrhlo spoluprácu s ŠTK Šamorín, ktorú zástupcovia nášho klubu akceptovali. O pár dni Brazílčania poslali konkrétne body spolupráce body a došlo k definitívnej dohode," uvádza sa na internetovej stránke šamorínskeho klubu.

Dres Fluminense oblieka aj slávny brazílsky futbalista Ronaldinho, 35-ročný špílmacher v minulosti nastupoval za Paríž St. Germain, Barcelonu či AC Miláno. Mužstvo hrá svoje domáce zápasy na ikonickom štadióne Maracana v Riu de Janeiro. 

V pilotnej fáze projektu prišli do Šamorína piati hráči z akadémie Fluminense - Kassiano (20 rokov), Joao Vitor (18), Rafael (18), Michel (18) a Thiago (19). Sprevádza ich kondičný tréner Bruno, ktorý sa stal asistentom kouča ŠTOK Jozefa Kontíra. Brazílčania v pondelok prvýkrát trénovali s tímom. V stredu nastúpia v drese ŠTK na úvodný prípravný duel o 18.00 v Rovinke, v sobotu by mali mať absolvovať súťažnú premiéru v novom drese.

Viac o téme: Ronaldinho Fluminense FC ŠTK 1914 Šamorín
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: stksamorin.sk
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články