Skvelý Laco zaznamenal na úvod KHL 39 zákrokov, na výhru to však Astane nestačilo

Ján LacoJán Laco Zdroj: Facebook - Хоккейный клуб «Барыс»

MOSKVA - Slovenský hokejový brankár Ján Laco zaznamenal vo svojom prvom zápase novej sezóny KHL 39 zákrokov. Jeho tím Barys Astana ale napokon prehral s Metallurgom Magnitogorsk 1:2.

Domáci hokejisti po dvoch tretinách viedli, ale aktívnejší hostia, ktorí na Laca vyslali 41 striel, napokon zápas otočili. Víťazný zásah si pripísal v 54. minúte Wojtek Wolski. V ďalšom utorňajšom zápase vyhral Avangard Omsk nad Salavatom Juljajev Ufa 4:2.

Súťažnú premiéru v drese Bars Kazaň má za sebou obranca Marek Ďaloga, ale jeho tím prehrali v Rige 1:3. Dvadsaťšesťročný Slovák bol na ľade 16 minút a 22 sekúnd a zaznamenal až päť streleckých pokusov. Napriek aktivite sa do kanadského bodovania nezapísal.

Fínsky klub Jokerit Helsinki zdolal Severstaľ Čerepovec 3:2, hoci na strely prehral 23:36. Návrat do KHL oslávil Spartak Moskva víťazstvom 4:3 po predĺžení nad Minskom, ktorý vedie slovenský tréner Ľubomír Pokovič. Víťazný gól dal v 63. minúte americký útočník Casey Wellman.

KHL - utorok:
Barys Astana - Metallurg Magnitogorsk 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Góly: 17. Rudenko - 45. Lee, 54. Wolski

Avangard Omsk - Salavat Juljajev Ufa 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Góly: 25. Širokov, 26. Ahnelöv, 34. Perežogin, 48. Popov - 8. Chlystov, 46. Lepistö

Jokerit Helsinki - Severstaľ Čerepovec 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Góly: 22. Larsen, 24. Lajunen, 51. Mäki - 21. Trubačev, 53. Korvyšin

Torpedo Nižnyj Novgorod - Lokomotiv Jarosľavľ 3:2 pp a sn (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 2. Klingberg, 50. Potapov, rozh. náj. Frolov - 25. Hersley, 42. Mosaljov

Dinamo Riga - Bars Kazaň 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 34. Saulietis, 45. Indrasis, 49. Skvorcov - 38. Svitov

HK Soči – Lada Togliatti 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)
Góly: 33. Žerdev, 43. Petersson, 48. Anisin, 60. Sčastlivyj – 42. Bumagin, 48. Flood

Spartak Moskva – HC Dinamo Minsk 4:3 pp (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0)
Góly: 13. a 44. Potapov, 59. Radulov, 63. Wellman – 21. Cheechoo, 51. Materuchin, 57. Ellison

Viac o téme: Ján Laco Metallurg Magnitogorsk Barys Astana