VIDEO Nemci v šlágri zdolali Poľsko, šokujúce zakopnutie Škótov v Gruzínsku

Bastian SchweinsteigerBastian Schweinsteiger Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Škótska prekvapujúco zakopli v kvalifikácii EURO 2016 na ihrisku Gruzínska, keď v piatkovom prvom zápase D-skupiny prehrali v Tbilisi 0:1. S 11 bodmi im v tabuľke patrí stále tretia priečka zaručujúca baráž, ale večer ich z nej s najväčšou pravdepodobnosťou zosadia Íri, ktorí hrajú v portugalskom Fare s trpaslíkom z Gibraltáru.

Škóti sú súperom Slovákov v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta 2018 v Rusku. Počas zápasu mali veľkú prevahu aj množstvo šancí, ale vypomstila sa im slabá efektivita. V 38. minúte ich z prvej šance Gruzínska peknou strelou z hranice šestnástky zaskočil Valeri Kazaišvili. Pre Gruzíncov je to v siedmom zápase skupiny len druhá výhra, pre Škótov druhá prehra.

V šlágri piatka vo Frankfurte vyhrali domáci nemeckí majstri sveta nad Poľskom 3:1 a poskočili na čelo D-skupiny práve pred ich súpera. Už v 19. minúte viedli domáci po pekných góloch Thomasa Müllera a Maria Götzeho 2:0, hostia ale v 37. minúte stihli streliť kontaktný gól vďaka hlavičke Roberta Lewandowského. Po zmene strán sa síce Poliaci snažili, v závere už otvorili hru, ale inkasovali druhýkrát z kopačky Götzeho. Výber Joachima Löwa tak smeruje do Francúzska, má 16 bodov, o dva viac ako druhí Poliaci.

V F-skupine tuho vzdorovali doma Faerské ostrovy Severným Írom, po polčase bolo 1:1. V druhom dejstve ale favorit strelil ďalšie potrebné góly, vyhral 3:1 a vyskočil na čelo tabuľky. Rumuni v Budapešti remizovali s Maďarskom 0:0 a sú druhí s bodovou stratou na lídra. V trápení pokračuje majster Európy z 2004 Grécko, doma prehral s Fínmi 0:1 a stále je bez výhry na poslednom mieste.

V I-skupine Srbi doma zdolali Arménsko 2:0 a v tabuľke majú na konte po odpočítaní bodov od UEFA jeden bod. Albánsko dokázalo remizovať bez gólov v Dánsku a má rovnako 11 bodov ako "Vikingovia".

Torshavn
Faerské ostrovy - Severné Írsko 1:3 (1:1)
Góly: 36. Edmundsson - 12. a 71. McAuley, 75. Lafferty, ČK: 65. Edmundsson (Faer.os.)