VIDEO Futbalové divadlo Argentínčanov: Gólostroj v podaní Messiho, Aguera a Lavezziho

Lionel Messi (10) v boji o loptu s Ronaldom Raldesom (16) počas druhého polčasuLionel Messi (10) v boji o loptu s Ronaldom Raldesom (16) počas druhého polčasu Zdroj: SITA

HOUSTON - Futbalisti Argentíny zvíťazili v piatkovom prípravnom zápase nad Bolíviou vysoko 7:0. Duel sa hral v americkom Houstone pred návštevou 22.126 divákov.

Pre Argentínu to bol prvý duel od júlovej prehry vo finále majstrovstiev Južnej Ameriky v Čile. Do streleckej listiny sa v drese víťazov zapísali dvakrát Ezequiel Lavezzi, Sergio Agüero, Lionel Messi, jeden gól pridal Angel Correa. Messi sa dostal na ihrisko v druhom polčase, na svoj prvý presný zásah potreboval necelú minútu. Druhý gól pridal štvrť hodinu pred koncom.

Neúspešnú premiéru na lavičke Bolívie tak absolvoval nový tréner Julio Cesar Baldivieso, ktorý po Copa America nahradil vo funkcii Mauricia Soriu. Argentínu v rámci prípravy čaká v utorok Mexiko. Začiatkom budúceho mesiaca Messi a spol. odštartujú kvalifikáciu o postup na MS 2018, ich prvým súperom bude 8. októbra v Buenos Aires výber Ekvádora.

Mexičania v príprave remizovali v Salt Lake City s Trinidadom 3:3, Američania vo Washingtone zdolali Peru 2:1 a v Panama City domáci prehrali s Uruguajom 0:1.

Výsledky prípravných medzištátnych duelov:
Argentína - Bolívia 7:0 (3:0)
Góly: 5. a 41. Lavezzi, 33. a 59. Agüero, 67. a 75. Messi, 84. Correa

Panama - Uruguaj 0:1 (0:0)
Gól: 82. Stuani

Mexiko - Trinidad a Tobago 3:3 (1:2)
Góly: 41. Esquivel, 56. Cyrus (vlastný), 85. Herrera - 7. Glenn, 39. Cummings, 79. J. Jones

Portugalsko - Francúzsko 0:1 (0:0)
Gól: 85. Valbuena

USA - Peru 2:1 (0:1)
Góly: 59. a 68. Altidore - 20. Chávez

Viac o téme: Lionel Messi Argentína Bolívia