VIDEO Kúzelné víkendové góly: Holandská legenda to stále vie, exportné kúsky Dedého a Herreru

Lúčiaci sa Brazílčan Dedé strelil nádherný gólLúčiaci sa Brazílčan Dedé strelil nádherný gól Zdroj: 101greatgoals.com

BRATISLAVA - Tento víkend mali kvôli kvalifikačným povinnostiam najvyššie klubové súťaže prestávku, a tak sme najlepšie gólové momenty tentokrát vybrali z priateľských stretnutí. Či už ide o famózny zásah Mexičana Herreru, alebo exportné kúsky Dedého a legendárneho Davidsa z exhibičných stretnutí, rozhodne všetky stoja za pozretie. Ktorý strelecký zásah najviac očaril vás?

1. Héctor Herrera (Mexiko)

O naozaj výstavný gól sa v prípravnom zápase Mexika s Trinidad a Tobago postaral 25-ročný Héctor Herrera z Porta. Po rohovom kope Mexika a prepustení lopty od spoluhráča sa dostal k strele spoza šestnástky a jeho pravačka neminula cieľ. Naozaj parádny gól znamenal v 85. minúte vyrovnanie na konečných 3:3.

2 Dedé

Pri rozlúčke brazílskej futbalovej legendy Dedého okolo 80 tisíc fanúšikov Borussie Dortmund videlo dokopy až 24 gólov. O naozaj parádny zásah sa postaral sám lúčiaci sa obranca, ktorý v Dortmunde strávil predtým 13 rokov a exportnou strelou z takmer polovice ihriska nachytal brankára súpera vracajúceho sa späť medzi žrde.

3. Edgar Davids

Aj vo veku 42 rokov to s loptou stále vie! Reč je o holandskej futbalovej legende Edgarovi Davidsovi, ktorý sa pripomenul famóznym gólom. Holanďan ho dosiahol v charitatívnom súboji s legendami Realu a exportný zásah skutočne stál za to!