Laco sa pričinil o ďalší triumf Astany, Miklík sa po návrate bodovo nepresadil

Ján Laco vychytal triumf AstanyJán Laco vychytal triumf Astany Zdroj: facebook

MOSKVA - Slovenský brankár Ján Laco výrazne pomohol Barysu Astana k triumfu nad AK Bars Kazaň vo štvrtkovom dueli Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Za svoj chrbát pustil jediný puk a 19 úspešnými zákrokmi vychytal víťazstvo 3:1.

Hráčom Amuru Chabarovsk sa po úspešnom vstupe do sezóny prestalo dariť. Na domácom ľade podľahli Spartaku Moskva 1:2 a natiahli sériu prehier už na päť zápasov. Do zostavy Amuru sa po absencii vrátil slovenský reprezentačný útočník Michel Miklík, no bodovo sa nepresadil. Naopak Spartak pretrhol šnúru šiestich prehier a pripísal si prvé víťazstvo v riadnom hracom čase v novom ročníku.

V ďalšom dueli Admiral Vladivostok nestačil doma na favorizovaný SKA Petrohrad, s držiteľom Gagarinovho pohára prehral po nevydarenej druhej tretine jednoznačne 1:5. Dvoma gólmi sa v drese hostí blysol Jevgenij Ketov. O triumfe Jokeritu Helsinku na ľade Metallurgu Novokuzneck 3:2 rozhodol sedem sekúnd pred koncom tretej tretiny v presilovke fínsky reprezentant Niklas Hagman.

Amur Chabarovsk - Spartak Moskva 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Góly: 36. Baškirov - 2. Potapov, 14. Leščenko

Admiral Vladivostok - SKA Petrohrad 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)
Góly: 6. Blum - 24. Dergačiov, 27. a 42. Ketov, 37. Šipačiov, 50. Burdasov

Metallurg Novokuzneck - Jokerit Helsinki 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Góly: 27. Mitriakov, 49. Kazakov - 9. Rita, 15. Kozun, 60. Hagman

Avangard Omsk - Lada Togliatti 6:1 (1:0, 5:0, 0:1)
Góly: 20. a 25. Širokov, 24. Lauta, 31. Perežogin, 33. Sobotka, 35. Lemťugov - 57. Šenfeld

Barys Astana - Ak Bars Kazaň 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 7. Starčenko, 26. Bochenski, 46. Rymarov - 13. Varnakov
Ján Laco (Astana) odchytal celý zápas.

Sibir Novosibirsk - Dinamo Riga 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 3. Šalunov, 40. Šumakov, 51. Butuzov, 60. V. Roth - 57. Skvorcov

HC Jugra Chanty-Mansijsk - Lokomotiv Jaroslavľ 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 20. P. Medvedev, 32. Gusev - 2. Pašnin

Avtomobilist Jekaterinburg - HK Soči 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Góly: 11. Žuravľov - 6. a 18. Petersson, 46. Kazionov, 58. Skačkov

Dinamo Minsk - Neftechimik Nižnekamsk 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 25. Vesce, 60. Szczechura - 24. M. Berezin, 40. Rybin, rozhodujúci sam. nájazd J. Grigorenko

Torpedo Nižnij Novgorod - Traktor Čeľabinsk 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly: 24. a 60. S. Kosticyn, 26. Galuzin

Viťaz Podoľsk - Medveščak Záhreb 4:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 32. Afinogenov, 34. Soloduchin, 43. Eronen, rozh. sam. nájazd Vyglazov - 6. Jamtin, 40. Mertl, 41. Brulé

Viac o téme: Ján Laco AK Bars Kazaň Barys Astana