VIDEO Škrtel s Liverpoolom v šlágri nezastavil United: Exportný gól exkošičana Chelsea nestačil

Anthony Martial spečatil v šlágri triumf United nad LiverpoolomAnthony Martial spečatil v šlágri triumf United nad Liverpoolom Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Manchestru United zvíťazili v sobotňajšom šlágri 5. kola anglickej Premier League nad FC Liverpool 3:1. Dosiahli tretí triumf v sezóne a v tabuľke sa posunuli za svojho mestského rivala City na druhé miesto.

Skóre sa na Old Trafford menilo až po prestávke. Prvý gól strelil domáci Daley Blind, ktorý využil nacvičený signál po priamom kope Juana Matu a strelou do pravého horného rohu nedal Simonovi Mignoletovi v bráne Liverpoolu žiadnu šancu. Na 2:0 zvýšil v 70. min z pokutového kopu Ander Herrera. Hosťom sa podarilo znížiť v 84. minúte, keď sa presadil Christian Benteke, ale posledné slovo mali United. Prvým gólom v novom drese sa prezentoval Anthony Martial a uzavrel na konečných 3:1. Kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel odohral v strede liverpoolskej obrany celý zápas.

Everton zvíťazil v úvodnom súboji sobotňajšieho programu nad FC Chelsea 3:1. Hrdinom zápasu sa stal Steven Naismith, ktorý sa blysol hetrikom. Pre úradujúcich šampiónov to bola tretia prehra z piatich zápasov novej sezóny.

Naismith sa dostal na ihrisko v priebehu prvého polčasu, keď vystriedal zraneného Muhameda Bešiča. Skóre otvoril po ôsmich minútach pobytu na ihrisku, druhý gól pridal v 22. minúte. Zaskočení hostia znížili krátko pred prestávkou po presnom zásahu Nemanju Matiča.

Po zmene strán si Chelsea v snahe vyrovnať vytvorila veľký tlak, ale defenzívu Evertonu nedokázala prekonať. Klincom do rakvy pre hostí bol tretí gól Naismitha, ktorý padol po rýchlom protiútoku v 82. minúte. "Víťazstvo sme si zaslúžili. Hrali sme kompaktne a v útoku sme boli efektívnejší ako súper. Steven odohral skvelý zápas, jeho góly sme potrebovali," žiaril spokojnosťou tréner domácich Roberto Martinez.

Chelsea pokračuje v nepresvedčivom vstupe do nového ročníka, keď po piatich zápasoch má na svojom konte iba štyri body. Taký zlý začiatok sezóny mali Londýnčania naposledy v roku 1986. Ich tréner Jose Mourinho uviedol, že výsledok je pre jeho tím príliš krutý. "Nezaslúžili sme si dostať tri góly a nezaslúžili sme si ani prehrať. V tejto sezóne ide všetko proti nám. Opäť sme len útočili a útočili, súper zrazu pohrozí z protiútoku a je z toho gól. Sezóna je však len na začiatku, musíme to zlomiť," povedal Mourinho do kamier televízie BT Sport.

Stopercentnú bilanciu si v novom ročníku udržal Manchester City. Líder tabuľky rozhodol o svojom víťazstve na ihrisku Crystal Palace až v závere, keď v nadstavenom čase druhého polčasu skóroval 18-ročný nigérijský útočník Kelechi Iheanacho. Zverenci trénera Manuela Pellegriniho vedú súťaž s plným počtom 15 bodov a skóre 11:0.

Úlohu favorita potvrdil londýnsky Arsenal, ktorý zásluhou gólov Thea Walcotta a Oliviera Girouda zdolal Stoke City 2:0. Prvé víťazstvo v sezóne dosiahol nováčik z Watfordu. Na štadióne Vicarage Road si poradil so Swansea City 1:0 aj napriek tomu, že záverečnú polhodinu dohrával bez vylúčeného Behramiho.

Manchester United - FC Liverpool 3:1 (0:0)
Góly: 49. Blind, 70. Herrera (z 11 m), 86. Martial - 84. Benteke