Mourinho s jasným odkazom pre neprajníkov: Užite si, nebude to trvať dlho!

José Mourinho
José Mourinho

LONDÝN - Futbalisti FC Chelsea majú po piatich zápasoch nového ročníka Premier League na konte štyri body. Pre Londýnčanov to je najhorší štart do sezóny od roku 1986. Ich tréner Jose Mourinho napriek tomu žiadny tlak nepociťuje.

"Stále som najlepší pre tento džob. Viem, výsledky nie sú dobré, nezodpovedajú môjmu menu, môjmu statusu. Ale musíme to prekonať," uviedol Mourinho pre britskú televíziu BBC. Viacerí odborníci už teraz tvrdia, že mužstvu zo Stamford Bridge sa nepodarí obhájiť titul z uplynulej sezóny. Na vedúci Manchester City stráca 11 bodov. Situáciu si uvedomuje aj Portugalčan. "Už to je mimo našej kontroly. Do konca sezóny budeme závislí na výsledkoch iných tímov. V prvom rade sa však musíme sústrediť na naše výkony, potom bude šanca naháňať súperov," dodal.

Mourinho tvrdí, že jeho zverencom chýba aj šťastie. V sobotu Chelsea prehrala v Evertone 1:3. "Nezaslúžili sme si dostať tri góly a nezaslúžili sme si ani prehrať. V tejto sezóne ide všetko proti nám. Opäť sme len útočili a útočili, súper zrazu pohrozí z protiútoku a je z toho gól. Sezóna je však len na začiatku, musíme to zlomiť," povedal do kamier televízie BT Sport.

V stredu hostí Chelsea vo svojom prvom zápase novej sezóny Ligy  majstrov izraelský Maccabi Tel Aviv. "Je to pre nás prvá šanca ako ukončiť sériu zlých výsledkov. Som presvedčený, že uspejeme. I keď viem, že je veľa ľudí, ktorých naša situácia teší. Užite si, nebude to trvať dlho," odkázal neprajníkom Mourinho.


Tagy: Jose Mourinho FC Chelsea

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA