VIDEO Kuriózne penaltové divadlo v Seville, Juventus šokoval na štadióne Manchestru City

Radosť hráčov Juventusu z gólu na 2:1Radosť hráčov Juventusu z gólu na 2:1 Zdroj: SITA

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru City prehrali v utorňajšom zápase úvodného kola skupinovej fázy Ligy majstrov 2015/16 na svojom štadióne s Juventusom Turín 1:2. Z utorňajšieho programu pútal najviac duel D-skupiny. "Citizens" mohli skórovať už v 2. minúte, po chybe súpera sa dostal do tutovky Sterling, ale Buffon zachránil.

Hráči "starej dámy" dostali loptu do brány v 12. minúte, keď Cuadrado našiel pekným centrom v pokutovom území Pogbu a ten hlavou rozvlnil sieť. Slovinský rozhodca Skomina však odpískal ofsajd Moratu, ktorý sa lopty síce nedotkol, ale jasne po nej išiel. Diváci na štadióne Etihad čakali na ďalšiu gólovú možnosť až do 32. minúty, keď Bony nasadil "jasličky" obrancovi, no vo veľkej šanci mu vôbec nevyšlo zakončenie. Domáci priaznivci sa dočkali gólu v 57. minúte, keď si dal "vlastenca" Chiellini, ktorého tiesnil Kompany. Chvíľu na to mohlo byť už 2:0, ale Buffon opäť vychytal Sterlinga. Záver duelu však už patril hosťom. V 70. minúte našiel Pogba centrom do šestnástky Mandžukiča a ten vyrovnal na 1:1. Desať minút pred koncom potom rozhodol o triumfe Juventusu exportným gólom z hranice šestnástky Morata.

V druhom súboji skupiny medzi FC Sevilla a Borussiou Mönchengladbach, ktorý na čiare rozhodoval Slovák Roman Slyško, sa tešili domáci hráči z triumfu 3:0. Ten však dosiahli kurióznym spôsobom, keďže v zápase kopali až tri penalty, pričom dve v rozpätí štyroch minút. Gameiro sa pri prvej v 47. minúte nemýlil, ale druhý pokus poslal iba do brvna. V 66. minúte si postavil loptu na biely bod Banega a upravil na 2:0. Skóre duelu zavŕšil v 84. minúte Konopljanka.

Manchester City (Angl.) - Juventus Turín (Tal.) 1:2 (0:0)
Góly: 57. Chiellini (vlastný) - 70. Mandžukič, 81. Morata, bez kariet, rozhodoval: Damir Skomina (Slovin.)

FC Sevilla (Šp.) - Borussia Mönchengladbach (Nem.) 3:0 (0:0)
Góly: 47. Gameiro (z pok. kopu), 66. Banega (z pok. kopu), 84. Konopľanka, ŽK: 78. J. A. Reyes, 89. N'Zonzi - 49. Brouwers, 49. Sommer, 52. Stindl, rozhodoval: Pavel Královec (ČR)

Viac o téme: FC Sevilla Manchester City Juventus Turín Borussia Mönchengladbach
  • Zdroj: TASR, SITA