VIDEO Exportného gólu z Ligy majstrov: Florenzi famózne nachytal hviezdneho brankára Barcelony

Alessandro Florenzi a Neymar v súboji o loptuAlessandro Florenzi a Neymar v súboji o loptu Zdroj: SITA

RÍM - Futbalisti rímskeho AS vyrovnali stav stretnutia v skupine E proti španielskemu favoritovi FC Barcelona. Na gól Suáreza z 21. minúty stretnutia parádnym zásahom ašpirujúcim na gól roka odpovedal domáci Alessandro Florenzi.

"Vyliezli sme na Everest," tešil sa po dueli hrdina rímskeho celku, ktorý po polhodine hry za stavu 0:1 exportným zásahom od pravej postrannej čiary takmer z polovice ihriska šokoval Barcelonu a najmä jej brankára Marca-Andreho ter Stegena. Ten doplatil na to, že bol v tom momente až príliš ďaleko od svojej tradičnej pozície. "Takéto veci sa nestávajú každý deň. Keď vidím záznam môjho gólu, cítim emócie a stále tomu neviem uveriť," dodal Florenzi.

Taliansky tím sa viditeľne poučil z vlaňajšieho debaklu 1:7 doma s Bayernom Mníchov a tentoraz pôsobil vzadu oveľa zodpovednejšie. "Bol som veľmi spokojný s našou organizáciou v defenzíve. Takticky sme to zahrali takmer dokonale," zdôraznil tréner AS Rudi Garcia. Jeho zverenci nedovolili skórovať Lionelovi Messimu pri jeho jubilejnom 100. štarte v Lige majstrov. Argentínčan mal dvanásť minút pred koncom dobrú príležitosť rozhodnúť zápas, jeho strela ale skončila na brvne.

Viac o téme: Alessandro Florenzi Marc André Ter Stegen
  • Zdroj: športky, TASR