Laco potvrdil fantastickú formu, CSKA Moskva inkasovala poltucet gólov

Ján LacoJán Laco Zdroj: facebook

MOSKVA - Ani výborný výkon slovenského brankára Jána Laca nestačil hokejistom Barysu Astana na bodový zisk v piatkovom zápase KHL na ľade Jugry Chanty-Mansijsk. Kazašský zástupca prehral 0:1, keď o tesnom triumfe domáceho mužstva rozhodol v 44. minúte v presilovke Igor Volkov.

Oporami svojich tímov boli brankári, Laco si pripísal 31 úspešných zákrokov, v domácom drese podal zasa bezchybný výkon Vladislav Fokin, ktorý kryl všetkých 38 striel hráčov Astany.

Kazaň v zostave so slovenským reprezentačným obrancom Marekom Ďalogom získala cenné tri body, keď si poradila s moskovským CSKA 6:3. Naopak, nedarilo sa Dinamu Minsk, bieloruský klub vedený trénerom Ľubomírom Pokovičom prehral v Jaroslavli s domácim Lokomotivom hladko 0:4.

Ak Bars Kazaň - CSKA Moskva 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)
Góly: 10. Lukojanov, 24. I. Mirnov, 38. Möller, 41. Malychin, 46. Azevedo, 59. Jarullin - 24. a 57. A. Radulov, 31. Muršak

Neftechimik Nižnekamsk - Amur Chabarovsk 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
Góly: 19. Zdunov, 53. Rybin, 58. Kitarov - 4. Zub, 18. Fajzullin

HK Soči - Torpedo Nižnij Novgorod 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 32. Kondratiev

Lokomotiv Jaroslavľ - Dinamo Minsk 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Góly: 1. Averin, 27. Polunin, 30. Ľubuškin, 54. Mosaľov

Jugra Chanty-Mansijsk - Barys Astana 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 44. I. Volkov
Ján Laco (Astana) odchytal celý zápas.

Avtomobilist Jekaterinburg - Avangard Omsk 3:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Góly: 12. Dostojnov, 59. Golyšev, 64. O. Saprykin - 49. Paršin, 52. Michejev

Salavat Julajev Ufa - Metallurg Novokuzneck 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 19. Prochorkin, 23. Nesterov, 27. I. Grigorenko, 45. I. Višnevskij - 53. A. Romanov

Traktor Čeľabinsk - Admiral Vladivostok 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 28. Paré, rozhodujúci sam. nájazd Jakuceňa - 8. K. Makarov

Metallurg Magnitogorsk - Sibir Novosibirsk 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 21. Moziakin, 27. Zaripov, rozhodujúci sam. nájazd Zaripov - 23. Ibragimov, 39. Gubin

Lada Togliatti - Severstaľ Čerepovec 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 26. Bučnevič, 60. Truňov

Viac o téme: Ján Laco CSKA Moskva Barys Astana
  • Zdroj: TASR, SITA